Jump to content

символ задна врата отворена


audi-tdi2

Recommended Posts

Здравейте !

 

Притежаваме ауди а3 2.0тди 2003г. с 3 врати. 

 

От известно време започна да свети символа на таблото за задната врата, че е отворена. Пояснявам в началото не можеше да се затваря изобщо бравата на въпросната и не светеше лампата на отделението в багажника, и задната чистачка не работи. После след смазване с ВД-40 започна да се затваря багажника и да се заключва, лампата свети от време на време обаче, което е добре, че поне не караме с отворена задна врата. Но символът си стои на таблото, че е отворена и задната чистачка не функционира изобщо по тая причина. Веднъж си играх да размествам бушони, нз какво направих, но изгасна за секунти тоя символ и задната чистачка тръгна за малко ( няколко оборота). Незнам дали аз нещо съм направил. 

 

И така, за описаният проблем дали може да се намери свестен майстор, който да го отстрани срещу заплащане,разбира се, за да не се лутам и да губя време питам, ако може да ме насочите към такъв. 

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Знам къде са им проблемините места на на тези брави. Ако искаш ми чукнии на лично,  да ти дам телефонния си номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е в маншона с кабелите както при Голф 5, наистина е голяма играчка да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, bsdnikolov написа:

Здравей. Знам къде са им проблемините места на на тези брави. Ако искаш ми чукнии на лично,  да ти дам телефонния си номер.

Пиши тук, би било добре да се просветлим всички. Проблема със задната врата май е масов... Или поне аз знам за още два + моя.

Свети лампата на таблото- не работи задната чистачка и при заключване на колата не присветкват светлините, като затвориш задната врата със сила изгасва лампата на таблото и си работи задната чистачка и светлините при заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, allex написа:

Пиши тук, би било добре да се просветлим всички.

Темата е дъфкана и предъфквана безброй пъти през годините. За просветление ..., чрез търсачката всеки може да намери тук в 8Р подфорума въпросната тема, където съм обяснявал подробно със снимки, ел. схеми и т.н. Няма нужна да се обяснява едно и също всяка година в различните теми.

Колегата просто желае да отиде при човек, койта да му отстрани проблема, а не да чете за предположения и гадания. За това му казах да ми пише на лично.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, от прочетеното в темата се разбира че навсякъде при проблем е бравата на задната врата, май месец тази година пак имах проблем и смених въпросната оригинална брава със чешка за ауди. Питането ми е възможно ли е последната да се развали само след 7 месеца експлоатация и ако е заминала защо като затворя по силно вратата на багажника всичко е наред, задавам си въпроса дали не е някой куплонг, букса или прекъснат кабел.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, allex написа:

задавам си въпроса дали не е някой куплонг, букса или прекъснат кабел....

Веднага ще ти отговоря. Не, не е някой прекъснат кабел и букса или куплонг. Когато третата ти врата е отворена, микроключе в нея затваря верига (забележи затваря, а не отваря верига). Това изключва автоматично предложенията ти.

Моите предположения са две. Първото и според мен най-вероятно е, ме ти е избягал на долу реглажа на заключващия механизъм. Ключалката заключва ва два етапа. Много е възможно, сега заради нерегулиране да заключваш само на първи етап, а като треснеш силно багажника, да успяваш и да заключиш изцяло. Второто ми предположение е, че чешката брава а евтино изпълнение и микроключето вътре в нея да е започнало да се бъзика еднва след 7 месеца работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтино,евтино ... 62€ от Amazon...Колко ли би следвало да струва оригинална...? Благодаря за изчерпателния отговор все пак, отново ще хвърчат кори май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, allex написа:

Евтино,евтино ... 62€ от Amazon...Колко ли би следвало да струва оригинална...? Благодаря за изчерпателния отговор все пак, отново ще хвърчат кори май...

Бравата НЕ се регулира от самия капак, а от долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, allex написа:

май месец тази година пак имах проблем и смених въпросната оригинална брава със чешка за ауди. Питането ми е възможно ли е последната да се развали само след 7 месеца експлоатация

 

Преди 5 часа, allex написа:

Евтино,евтино ... 62€ от Amazon...Колко ли би следвало да струва оригинална...?

Чисто нова оригинална, в момента в предсттавителството струва 127,52 лева. Само с 3-4 лева е по скъпа от чешката, която си си купил от Amazon. Аз за такава нищожна разлика, винаги бих предпочел оригиналната.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не става дума за тия 4лв. Живея в Австрия и това беше първото място където я потърсих и я намерих веднага без да знам че е чешка а до audi не съм и ходил защото там ще е страшно а си забравих хапчетата за сърце в Бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Смених моторчето на задната чистачка и всичко се оправи, от затварянето със замах на старото пластмасата на ротора се беше извадила около 7-8мм и реших да не си играя а направо да го сменя с ново и проблема с чистачката,светлините на централното и лампата за отворен багажник е отстранен, благодаря на включилите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също проблема беше от моторчето на задната чистачка!!! Беше наводнило вратата на багажника и светеше символа, че е отворен. Щом я разглобих вратата, смених моторчето и всичко изсъхна - проблема изчезна, та изобщо няма никакъв проблем с "микро ключе" и т.н. , има възможност и този вариант да се е случил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...