Jump to content

Ел. стъкла


Васил

Recommended Posts

Здравейте приятели!

Някой може ли да ми кажа от какво е?

Не мога да си отворя стъклото от шофьорската страна от бутона.Аз си мисля,че е от самия бутон тъй като го затварям от там след като съм го отворил с ключа./слагам ключа в бравата на вратата завъртам наляво и задържам стъклата падат,а надясно се вдигат/

Можете ли да ми кажете как се сваля кората на вратата,мисля да пробвам сам./А4-комби-2004г-8Е/

Има ли нещо специфично да не счупя нещо?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като развъртиш и разхлабиш всички видовие болтове и винтове кората се вдига нагоре ама към нея има много прикачени кабели!!! пък както решиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Към  колегата Васил,

Искам да те попитам как си  оправи проблема ако помниш? 
Имам почти  същия проблем на същия автомобил, стъклата  ми се  движат на пресекулки нагоре и надолу, а  понякога  само  цъка и не се  движи,  когато отварям  и затварям  прозорците с ключа няма  никакви проблеми.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, щом можете да ги отваряте и затваряте, като въртите ключа, тогава ще можете да го правите като задържате бутоните на дистанционното. Като задържим за заключване се затварят, а при отключване се отварят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем със задните, явно като не се свалят и вдигат много често от шофьорската врата и бяха нещо заяли бутоните, свалих кората след това конзолата с бутоните и махнах всичките и ги напръсках с Wd-40 и сега нямам проблеми :) Докато натисна копчето и тръгват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че  става и с ключа  става, това ясно. 
WD-40  не смятам, че ще помогне може да пробвам с контакт спрей.

По  интересното е, че на моменти се оправя самичко  ще видя кога ще ми остане време и  ще си отворя врата, струва ми се, че има ллоша връзка 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш декоративната лайстна започвайки отпред. Под нея се крият четири видии. Сваляш декоративното капаче в отвора където бъркаш, като си затваряш вратата. Там са две видии. Най отдолу почти легнал ще видиш последната видия по средата на кората. После си харесваш някой долен ъгъл на кората и в зоната на гуменото уплътнение си подмушваш пръстите и дърпаш с резки движения. В един момент ще почнат да се откопчават клипсовете. Когато всички са откопчани и кората се клати просто я издърпай нагоре да се измъкне от жлеба. Откачаш жилото на дръжката с извиване навън. Имаш един щекер, който вадиш от модула и още един върху говоритела и си готов.

П.с. клипсовете се чупят, така че си вземи предварително резервни. В най-лошият случай ще счупиш всичките. По спомен са 6 големи и два малки в горните два края. Големият щекер не се вади с хамалско дърпане, а като се завърта розовата панта надолу и тя ще го избута навън.

Редактирано от Volodka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че  става и с ключа  става, това ясно. 

WD-40  не смятам, че ще помогне може да пробвам с контакт спрей.

По  интересното е, че на моменти се оправя самичко  ще видя кога ще ми остане време и  ще си отворя врата, струва ми се, че има ллоша връзка 

Колега, нямах под ръка контактен, и затова напръсках с WD-40, и то взе че се оправи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата Volodka  за пордробните  обеснения по демонтажа на кората :)

За момента  не ми е останало време, обаче да я свърша тази работа. Направи ми само впечатление, че прозорците не работят само от копчетата на шофьорската врата.  Когато се използва копче на  друга  врата, стъклото се сваля без проблем. За  напред  ако успея да  разбера основната причина  на проблема ще пиша пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...