Jump to content

А6 2.5 тди съмнение за маховик


stefan_teko

Recommended Posts

Здравейте приатели, от една седмица колата ми прави странен проблем 2.5 тди куатро автомат "типтроник" тръгвам да въртя в началото имаше странно чукане отпред в дясно някъде ,а от два дни при първото въртене върти 1 секунда и спира като приключил бендикс но имам и друго съмнение възможно ли е да е от заминал маховик като я запаля за 20секунди има едно леко притрисане при 1000оборота.Дори и при загрял мотор го има това притрисане едно клатушкане на определен интервал.Преди 2г ми казаха че един нампон на движателя имам скъсан може и от него да е но въпроса ми е възможно ли е от крив маховик да спира да върти като бендикс.Благодаря предварителто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата няма маховик, тоест има, ама  не е това, за  което си мислиш.

https://www.megaparts.bg/product/1804144358

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок това го разбрах след като им гледах цените :) а възможно ли е да е от него :).Това се води торсионен маховик 

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е от него, провери си електромотора /стартера/. Ако е от венеца да са му се разнитили нитовете както беше при мен , няма да завърта дв. а само ще дрънчи. Успех

 

 

Редактирано от sladura_vkp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разбирам че ако е от венеца спира да върти двигателя докато не се поправи?При мен след като го направи този номер си върти нормално вторият път.Държа да отбележа,че първия път върти доста докато запали при студено време така я карам поне 3г.Къде ли не я карах и се отказах, карам я така

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свали и си оправи стартера/електромотора/ и ще пали от първото завъртане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...