Jump to content

Ретрофит цветен FIS (RMC Navi)


viesko

Recommended Posts

Здравейте на всички,

Споделям сравнително лесен и не много скъп начин да имате цветния FIS с всички функции от голямата навигация (без google maps и virtual cockpit) за коли с малката навигация (RMC) и едноцвения малък FIS.

При мен всичко го направи Мишо (във форума хората знаят кой е).

1. Трябва ви нов или втора ръка FIS модул - моят го купух от ebay.de. Цени от 200 до 400 евро според това на колко км. е и какъв модел ви трябва. Моделът трябва да се провери и знае предварително (годината е много важна също). В ebay търсите по модела на модула, не по описание на колата. Важно - гледайте да е на км. близки до вашите - за втора ръка модули км. не могат да се пипат, за чисто нов могат. След регистрацията в Ауди км. стават реални - разбирайте, променяте км.които никъде не мога да се проследят че са пипани. Не е хубаво да се злоупотребява много :)

2. Намирате човек, който да знае какво прави и да има акаунт в Ауди (за втора ръка модули трябва да се регистрират в Ауди). В България мисля, че е само Мишо и Ауди.бг

3. Оптичен кабел за връзка от RMC към таблото

Цялата операция е няколко часа (смяна плюс регистрация и кодиране).

След успешна процедура имате цветен FIS, пълно показване на навигацията и посоките и опция за настройки на някои цветове по таблото.

Надявам се да ви е полезно. Така нямате нужда от скъпата голяма навигация :)

Преди:

b1e527dbefdc13150423af1a2e726d61.jpg

След:

36a8d1350ae900c164c147f8b175272c.jpg

Много искам да кача видео, но не намирам начин - ако някой знае да каже.

:)

Ето и видео:

Обърнете внимание на километража след запалване на колата (около 10-15 секунда).

Колата е 4G, 2013, 3.0 TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колкото е таблото което съм купил. В моят случай взех такова с близки км. (150-160 хиляди), понеже колата е обслужвана само в Ауди и ще е малко странно да ида за смяна на масло с по-малко км :))

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже явно не откривам разлики от моето табло, какво те и било преди че да го промениш с това.

Къде са разликите?

П.п. сега забелязах ,че има снимка преди и след, и преди е било по-малко с правоъгълна форма.Не знех ,че има различни табла!

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едноцветно и навигацията е само стрелка в бяло, без да знаеш след колко метра в коя посока завиваш. Разликата е голяма

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е отзад колко хора има седнали и колко са си сложили коланите. Малкото табло е ужас, както и малката навигация. От нещата, които се гледа за мен задължително да има колата - хубавото табло, plus навигацията, high климатика. 

 

Кефи ме как нави-то и ММИ-а не са ъпдейтвани откакто е произведена колата обаче и улиците са на кирилица. След ъдпейта минават на шльокавица, защото на български само заводски излизат. Малоумие номер сто и пет на Ауди България...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, N1995 написа:

Това е отзад колко хора има седнали и колко са си сложили коланите. Малкото табло е ужас, както и малката навигация. От нещата, които се гледа за мен задължително да има колата - хубавото табло, plus навигацията, high климатика. 

И за мен това са най-важните неща, които трябва да има колата. Обикновеното табло е голям шит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се вижда не е толкова сложно да се смени таблото, не трябва това да те отказва от иначе читава кола.

Друг е въпроса, че в доста от случайте щом е с това табло значи и доста други екстри липсват, но не е правило това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е отзад колко хора има седнали и колко са си сложили коланите. Малкото табло е ужас, както и малката навигация. От нещата, които се гледа за мен задължително да има колата - хубавото табло, plus навигацията, high климатика. 

 

Кефи ме как нави-то и ММИ-а не са ъпдейтвани откакто е произведена колата обаче и улиците са на кирилица. След ъдпейта минават на шльокавица, защото на български само заводски излизат. Малоумие номер сто и пет на Ауди България...

За първата снимка си прав. За втората навито вече е ъпдейтната с 2018 :)

В момента единствено липсва голямата навигация - но пък малката тъкмо по-компактна :) за климатика не разбрах кое визираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, viesko написа:

За първата снимка си прав. За втората навито вече е ъпдейтната с 2018 :)

В момента единствено липсва голямата навигация - но пък малката тъкмо по-компактна :) за климатика не разбрах кое визираш

Това е викоката версия на климатика.

15501436430591895787196997647990.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като моята. Не знаех, че има и други де - знам само двузонов и четиризонов :))

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз имам малък екран в средата. Освен да си намеря по-голям и да го сменя има ли нещо към него което трябва да купя иначе няма да работи?

За навигацията, не ми е важна тъй като скоро ще си направя mirror на екрана на телефона и няма да се нуждае да си търся нова карта всяка година.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен екрана ти трябва оптичен кабел (ако не ти трябва навигацията можеби и без него може) и задължително разкодиране в Ауди или някой с акаунт в Аиди ( при чисто нова екран не ти трябва).

Какъв mirror визираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което е на телефона да се вижда на екрана. В момента си имам навигация (картите са малко стари ама не я използвам) просто екрана е 6.5" вместо 8".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам оферта от Aitel.

 

Oтделно гледам и нещо подобно:

https://www.aliexpress.com/item/OEM-Vehicle-IOS-Mobile-Phone-Screen-Mirroring-Carplay-for-AUDI-A3-Q3-Q5-A6-A4-Q7/33015341374.html?spm=2114.search0104.3.2.28b36cfefcGcWV&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=8e134434-3354-42b7-a898-b6def9568241-0&algo_pvid=8e134434-3354-42b7-a898-b6def9568241&transAbTest=ae803_4

има и малко по-скъпи версии в Алито

 

Проблемът ми е, че имам докинг станция за iPhone 6, а не слот за кабел за телефон. От ауди/порше не могат да я махнат и да ми сложат просто Ауди порт за телефон.

Редактирано от M_J
update
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 13.02.2019 г. at 20:16, viesko написа:

 

Здравейте на всички,

 

Споделям сравнително лесен и не много скъп начин да имате цветния FIS с всички функции от голямата навигация (без google maps и virtual cockpit) за коли с малката навигация (RMC) и едноцвения малък FIS.

 

При мен всичко го направи Мишо (във форума хората знаят кой е).

 

1. Трябва ви нов или втора ръка FIS модул - моят го купух от ebay.de. Цени от 200 до 400 евро според това на колко км. е и какъв модел ви трябва. Моделът трябва да се провери и знае предварително (годината е много важна също). В ebay търсите по модела на модула, не по описание на колата. Важно - гледайте да е на км. близки до вашите - за втора ръка модули км. не могат да се пипат, за чисто нов могат. След регистрацията в Ауди км. стават реални - разбирайте, променяте км.които никъде не мога да се проследят че са пипани. Не е хубаво да се злоупотребява много :)

 

2. Намирате човек, който да знае какво прави и да има акаунт в Ауди (за втора ръка модули трябва да се регистрират в Ауди). В България мисля, че е само Мишо и Ауди.бг

 

3. Оптичен кабел за връзка от RMC към таблото

 

Цялата операция е няколко часа (смяна плюс регистрация и кодиране).

 

След успешна процедура имате цветен FIS, пълно показване на навигацията и посоките и опция за настройки на някои цветове по таблото.

 

Надявам се да ви е полезно. Така нямате нужда от скъпата голяма навигация :)

 

Преди:

 

b1e527dbefdc13150423af1a2e726d61.jpg

 

След:

 

36a8d1350ae900c164c147f8b175272c.jpg

 

Много искам да кача видео, но не намирам начин - ако някой знае да каже.

 

:)

 

Ето и видео:

 

 

 

Обърнете внимание на километража след запалване на колата (около 10-15 секунда).

Колата е 4G, 2013, 3.0 TDI

Можеш ли да кажеш след смяната на таблото с цветния след това някакви грешки или нещо странно да ти се случи защото и аз съм се навил да го сменям мойта е фейслифтовата 2016 пълен с лайн и тея идиоти не са си сложили цветната аз ще го правя в германия тук живея и има искат 500 евро ама още ме е страх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е да ти кажат точно кой модел да вземеш- мен Мишо ми каза сериен номер и така търсих в ebay. Нямам грешки, но го регистрира в системата на Ауди, иначе е кодирано и просто няма да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...