Jump to content

Грешка на скоростната кутия след слизане по баир.


Hristov3

Recommended Posts

Здравейте,


Днес за втори път колата ми даде грешка на скоростната кутия, а6 2012г. 3.0 куатро с-троник.

 

Паркомястото ми в двора е точно след стръмен баир надолу, след като се спусна намалям докато съм на баирчето още, прибирам огледалата за да се събере колата между гредите и си я вкарвам в парко мястото (тук вече колата е на равна повърхност). След това давам на P и ми дава грешка на скоростната кутия, като мога да продължа но с лимитирани възможности. Ако дам на D колата влиза на 2-ра скорост директно.

Това нещо се случва за втори път, като цяло колата няма никакви проблеми с кутията, карам я от 1 седмица вече. Ако изгася колата и я запаля отново грешката не се появява и колата работи перфектно, дори минах към 500 км от миналият път в който се появи. Проверих с vcds-а и грешката е следната:

 

8090 - Gear Selector 2 Cannot be Regulated 
          P176B 00 [096] - -
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

 

 

Вторият проблем е, че понякога когато давам назад и колата е на почти равен път, съвсем леко тръгва напред все едно е без скорост. Доста пъти пробвах на баир и когато дам на задна колата или стои на място или тръгва назад, но на равно понякога прави номера и леко се търкаля напред.

 

 

Маслото на кутията е за смяна със сигурност, защото последно е сменяно преди ~ 60 000km, утре ще го сменя в ауди, въпроса е дали след смяната ще се оправи или по-скоро не?

Също така има ли смисъл да ги натисна да ъпдейтнат версията на скоростната кутия ( защото последно е влизала в техен сервиз преди 4-5 години или не?

 

Благодаря

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Те ще ти предложат ъпдейт ако има по-нова версия на софтуера + адаптация.

Горните неща заедно със смяната на маслото определено може да помогнат.

Направи ги и ако не се оправи тогава ще мислиш за други варианти защото в момента ако отидеш в сервиз за скоростни кутии ще се започне с кабели, мехатроници, съединители, маховик и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря ти! 

 

Ще направят ъпдейт, а за адаптация най-вероятно няма да има време и ще трябва друг път. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия глупости, сигурен ли си, че говорим за Порше?! Няма как да сменят маслото и да ъпдейтнат софтуера без да направят адаптация! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша по-късно днес какво са успели да направят.

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме маслата и филтрите, направили са и адаптация на място след ъпдейта на кутията.

Беше със софт 0001 сега е с 0006 мисля, грешката не се появи снощи като паркирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Ако можеш направи едно дълго каране тип между градско, както и градско, т.е да минеш през всички типове каране без да я мъчиш за да се доадаптира, че последните няколко стъпки ги прави собственика на колата от адаптацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Направих го, благодаря ти.


Имам само последен въпрос и спирам да ви занимавам с моите глупости. След ъпдейта/адаптацията виждам, че като намаля и спра колата, оборотите падат с ~50 за секунда и пак се качват (не говоря за ритане от втора на първа, а след като мине на първа и спра на място, все едно спира и иска пак да тръгне).

Има ли смисъл да мъча Порше с нова адаптация (този път и в движение, не само на място) или нещо по кутията е за ремонт?

Почти съм сигурен, че преди ъпдейта това го нямаше като проблем.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...