Jump to content

софтуерно изкл.на AD BLUE на Ауди кю5


shablata

Recommended Posts

Привет група!

Къде във Варна може да се изкл.софтуерно AD BLUE sistem на Ауди кю5.Ако има някой

с опит да сподели.Почерпката от мен.Благодаря предварително.

Редактирано от shablata
правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не са виновни хората. След като няма закон който да изисква проверка на емисиите на всеки годишен технически преглед спрямо екокатегорията в талона, всеки е в правото си да прави каквото се иска. Ако ще има натиск, той трябва да е в тази посока, а не да се убеждават единични индивиди да си поддъжат колите по-чисти екологически.

 

Същото се отнася и за махнатите катализатори.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги системата е проблема! Установиха че NOx сензора не е в час и компютъра няма да запали колата след 1000 км. !!!!  Сондичката не е 100лв., а е повече от 1300лв. и не е гаранция че като я смениш нещата се оправят.

А доколкото за Адблуто, цената му е 0,70лв. и разхода му е 10 л./8000 km.

a пък понеже колата ми е на 47000 км. от Порше ми го доливат безплатно.

Търся такъв специалист защото вероятно такъв  ще е запознат със SCR sistemata.

Shablata е имал същия проблем, писах му но не мога да установя връзка с него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом 1300 лв ще те съборят.. надскочил си се. :)

А понеже колата ти е на 47к от Порше, вероятно може и да е гаранционна - я ги питай гаранцията дали няма да ти падне, та така хубаво да спЕстиш! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 5.04.2019 г. at 11:14, vuchev написа:

Колеги системата е проблема! Установиха че NOx сензора не е в час и компютъра няма да запали колата след 1000 км. !!!!  Сондичката не е 100лв., а е повече от 1300лв. и не е гаранция че като я смениш нещата се оправят.

А доколкото за Адблуто, цената му е 0,70лв. и разхода му е 10 л./8000 km.

a пък понеже колата ми е на 47000 км. от Порше ми го доливат безплатно.

Търся такъв специалист защото вероятно такъв  ще е запознат със SCR sistemata.

Shablata е имал същия проблем, писах му но не мога да установя връзка с него. 

 

ВИЧЕВ ако искаш тел.ми пиши Аз писах образно казано какво ми се случи.Може да минеш и мн. по  тънко от 1600лв.вече го знам пътя

поне други да не се набутват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.04.2019 г. at 11:35, CVT написа:

Не са виновни хората. След като няма закон който да изисква проверка на емисиите на всеки годишен технически преглед спрямо екокатегорията в талона, всеки е в правото си да прави каквото се иска. Ако ще има натиск, той трябва да е в тази посока, а не да се убеждават единични индивиди да си поддъжат колите по-чисти екологически.

 

Същото се отнася и за махнатите катализатори.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор от един индивид.Януари минах преглед със нормално работеща система адблу.Февруари като излезе от строя системата отидох на същия преглед и исках да мина втори преглед като си платя разбира се да видя разликата на изг.газове каква е със работеща система и сега когато не е в ред.След катоим обясних за какво става въпрос те ме гледаха като напукани гвоздеи сякаш са изкупчии на пръст а не проверяващи .те бяха на светлинни години от азотни оксиди и т.подобни.Започнах да търся  нормите на изг. газове  в БГ и в европейския съюз но особено в БГ разни институции си прехвърлят топката т.е не можах със сигурност да стигна до истината,Изатова си възтанових системата за по сигурно да ми е мирна главата а течноста е мн.евтина но самата система е доста скъпа за подръжка ако не е  в ред нещо ,,,,подгрев на резеррвоара.помпа. сензор,дозатор със нагревател ..защото при по ниски температури течноста кристализира и става като мастика преди дозатора на филтрите и т.н.Или чистия въздух ни го изкарват отзад,производителя да не е прост да влезе той вътре..потребителя е насреща???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...