Jump to content

Проблем с показания на температура на водата


ombri

Recommended Posts

Здравейте колеги, не  успях да намеря отговор на проблема си, за това отварям нова тема. Колата е от подписа, а проблема е следния: при движение, показанията на температурата на таблото се менят от 90 до 100 градуса. Термостата не отваря, но температурата на горния маркуч към радиатора е не повече от 70 градуса (на пипане - мога да го държа с ръка). На VCDS показва температура на водата 99,9 градуса. Няма грешки, нито в двигател, нито в табло. При тест на таблото, всичко е ОК. Не съм гледал на климатроника, какви са показанията. Съмнявам се в температурен датчик, който е сменен преди 1 година. Очаквам някакви мнения. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм такъв проблем, даже да стига до 120 на табло от повреден температурен датчик. Докато го имаше проблема и преди да се прецака напълно и климатроника показваше грешно с 5-6 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И аз съм почти сигурен, че е датчика, но е заврян на мама си в .... и няма кака до го проверя. Кажете ми каква марка да купя, щото този е на няма година и се предаде.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния би трябвало да е BERU ,аз на моята го подмених с такъв вече трета година е ок..иначе е от датчика на сто процента,...при мен обратното от 90 градуса падаше на 0 или на 60...пишеш че термостата не отваря..,как разбра

Редактирано от papuas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата е на пет месеца. Но и горния маркуч (на пипане) не е на сто градуса. Държа го с ръка. Мисля си, че не е повече от 70 градуса, а той трябва да е най-топъл нали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, когато показва 100 градуса. Долния маркуч е студен, а горния се държи с ръка.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...