Jump to content

Смана на селенови втуки


Recommended Posts

Здравейте,рових в търсачката,но не намерих отговор на въпроса,как да си сменя селеновите втулки.Видял съм ги ,че са те /луфт 1см,а са на 10 месеца/качвах колата на канал,а искам аз да ги сменя.Имало някакви улейчета който трябвало да се напаснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяната не е мн трудна, по-скоро е хамалогия! без приспособление за избиване-набиване- изобщо не започвай! виж един колега беше пуснал снимки за избиване на втулките на задния мост- виж му приспособлението и си направи първо подобно, но за предните втулки (по техния размер) иначе принципа е следния:

1. вдигаш колата от едната страна и сваляш гумата

2. отвиваш шарнира от шенкела и го избиваш надолу, като внимаваш за маншона на карето, датчика на ABS-а и другите джаджи дето живеят там

3. отвиваш от магарето и сваляш носача

4. старите-вън- новите -вътре

5. сглобяваш обратно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди някой който има нужните инструменти да го направи,защото най-често става така че разни гамени избиват по такав начин втулките че разбиват леглата им и после каквито и тампони да сложиш все тропат.Така че работата трябва да стане прецизно с преса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо по-скъпо? Два дорника и преса! Светеца добре ти е казал!

Скоро сменях на моята- цената на самите втулки е смешна - 5-6 лв парчето и 15 лв. ми взеха за труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м/у 10 и двайсет лв е работата. Не си заслужава труда според мен,моите много трудно ми ги избиха даже рязаха с ножовка.Така,че отиди си в сервиза чиста ти работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...