Jump to content

Здравейте, имам проблем свързан с предпазителя над акомулатора.


kimstar

Recommended Posts

Здравейте

Имам проблем с предпазителя над акомулатора. Черният кабел(ако не се лъжа кабела е + от акомулатора), е разтопен леко. Започнаха да светват лампите една по една и накрая угасна. Няма ток в акомулатора. Та въпроса ми е следния - има сервиз на около 500 - 600 метра от колата, но няма с кой да я издърпам до там. Ако сложа зареден акомулатор за това разтояние ще направили някакви проблеми или бели?

Снимката е за внимание за кое става въпрос, нямам снимка на моят предпазител.

ббб.jpg

Редактирано от kimstar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този кабел е за алтернатора. Така че имаш някакъв проблем с него. щом си останал без ток явно не зарежда и си карал само на акумулатор. според мен няма да има проблем ако направиш това което мислиш (щом е за кратко разстояние).

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В края на юли месец му се смени електрониката на алтернатора(четки и реле ако не се лъжа), тогава пак не зареждаше но не е имало такъв проблем 

Благодаря

Възможно ли е да не е добре затегнат кабела тръгващ от алтернатора и затова да е този проблем, или да презарежда самия алтернатор ?

Редактирано от kimstar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре да измериш с мултицет колко волта дава на клемите на акумулатора при работещ двигател. трябва да е около 14.3 V 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро слагайки новата батерия я закачи внимателно, да не би нещо някъде да е укъсило и да източи тока ударно. Може и да се запали...
За 1-2 км няма да го източиш, дори и да не зарежда алтернатора.
На жена ми на а3-ката дублирах инсталацията от алтернатора до батерията и всички аномалии изчезнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така, проблема е решен,

качвам снимка на проблема,

хлабава връзка точно там където е стопеното е причината,

смяна на предпазителя и всичко е ок,

замериха я с мултицед, никъде няма утечки, алтернатора зарежда както трябва,

имах лек проблем след това,

не се включваха перките но подмених бушона на предпазителя отговарящ за това и сега всичко си е ок ,

лек ден колеги и благодаря за помоща и съветите

123456789.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...