Jump to content

Разход А6 2.5TDI 115 кс, 6 ск, 94 г ???


stm

Recommended Posts

Колеги продължавам да търся " моето " Ауди..................

Сега попаднах на кола , горе долу добра

Доста поразбрах за А6 , но с 140кс. мотора, за този нищо не знам

Притеснявам се дали 115 кс няма да са му малко на това голямото купе и аз кактио карам повече градско да ме "разори"

моля Ви кажете който знае нещо за такава кола

Благодаря на Всички Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 годишна кола колега, един ремонт на дизеловата помпа или смяна на инжектор и цялата икономия ще ти се провали. Иначе разхода не е по-висок, 115 коня но е дизел все пак, такива А6 ги има и с 1.9 90 коня така че поне за вървежа не трябва да се притесняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 годишна кола колега, един ремонт на дизеловата помпа или смяна на инжектор и цялата икономия ще ти се провали. Иначе разхода не е по-висок, 115 коня но е дизел все пак, такива А6 ги има и с 1.9 90 коня така че поне за вървежа не трябва да се притесняваш.

Колега това за което ме предупреждаваш , колко долу-горе излиза ?????????

И можели по някакъв начин да се познае ( подразбере) по нещо при управлението на колата?Или някакъв шум или нещо издавали наличието на подобни проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

да не те притеснява вървенето - 115 коня и пасват доста добре на колицата :hilezh:

Аз имам 100-ца 2.0Е 115 коня, бензин, 172 Nm от 4000 об/мин,

а този дизел е 115 коня, 265 Nm от 1900 об/мин - ще ти дърпа повече от мойта :hilezh:

А за икономичността да не говорим - по каталог я дават, че в града гори 7,5 литра на 100 км. (мойта гори 11 литра на 100 км :icon_exclaim: ), при 90 км/ч - 4,8 л./100км; при 120 км/ч - 6,7 л/100км :flehan:

Намериш ли читав екземпляр - скачай на него, без да се замисляш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

115 к.с. са му повече от нормално, още повече 265 Nm е достатъчно голям въртящ момент. Та моето е 82 к.с и 164 Nm и според мен си върви добре, въпросът е да не би да обичаш да ръчкаш много колата.

Както ти е казал Стани проблемите на тези мотори са 2 - много километри и електрониката на горивонагнетателната помпа(плюс възможно неизправни датчици и грешки в компютъра). :icon_exclaim:

Относно споменатият разход 7.5 л в град той в градче е възможен, но из София под 9 не го виждам и то без климатик. Все пак колата тежи почти 1.5 тона и това непрекъснато спиране и тръгване води до повишен разход при който и да е двигател. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с някой по-горе споменати мнения :hilezh: моята сега в зимни условия гори около 9 л 100 км градско и 6-6.5 извън града зависи колко тежи крака :hilezh: относо ААТ 115 к.с предостатъчни за купето и доста добра динамика за такава кола.Проблемите с километрите и т.н са въпрос на късмет и на доглеждане.Успех с покупката и ако уцелиш читав екземпляр няма да съжеляваш :icon_exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това за което ме предупреждаваш , колко долу-горе излиза ?????????

И можели по някакъв начин да се познае ( подразбере) по нещо при управлението на колата?Или някакъв шум или нещо издавали наличието на подобни проблеми?

Излиза около 7-800 лева, познава се че колата или трудно пали или пали лесно но после не иска да върви - не е много често срещан дефект, просто казваш че те интересува икономична кола - с скъпите ремонти на дизелите няма да ти излезне сметката, по-добре си вземи някоя по-евтина бензинка и й сложи газова уредба. Е ако караш 40-50 хиляди километра е друго де, просто 13 годинки са си много колкото и да си говорим че аудитата са вечни :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...