Jump to content

Как се подкарва надуването на седалките, ако преди това е нямало (след смяна на салона) ?


rzr

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Смених обикновения механичен салон с подгрев, без надуване и сложих С-лайн пак механичен и с подгрев, но с надуване. Подгрева работи на новите седалки, обаче надуването не ще, отдолу всички букси които бяха на новите седалки, ги имаше и на колата, всичко си пасна. Ясно е, че трябва да се пускат някакви кабели и пинове от бушоните към червената букса под седалката, обаче искам някой който го е правил, да ми обясни точно как става и какво трябва да купя. Гледам, че Kufatec продават ретрофит кабел за целта - https://www.kufatec.com/en/comfort-retrofits/seat-heating-adjustment/cable-set-electric-seat-adjustment-lordosis-for-audi-38543?number=38543 ама първо е е*ати цената за такава глупост, второ изобщо не ми става ясно тези червени букси къде се включват?

 

Ето ги буксите на новата седалка, отдолу на колата са ми същите, както казах,, пасна си всичко.

unnamed.bak.jpg

Редактирано от rzr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в пода на колата под седалката има четири входа със същите цветове - аз не виждам причина да не работи нещо от функциите на седалката, освен ако не е развалено🤔

Сега погледнах в куфатек - явно лумбалната опора е свързана с ел седалките, т.е. иска ток. Разглобява се, кабелът се проследява и се сменя с този от тях, като се връзва и към бушон.

В техния сайт има manuals като си въведеш клиентски номер и номер на фактура /това ако решиш да купуваш от тях/.

Редактирано от Jass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз имам въпрос, за който реших да не отварям нова тема. Как на практика се контролира раздуването, ще обясни ли някой? 4-те копчета реално за 4 зони от седалката ли са, или? Със задържане на бутона се надува и после когато искаш да се изпусне, съответно пак със задържане ли? Имах възможност скоро да се кача в автомобил с такива седалки, но реално само отзад на кръста усетих надуване, отдолу на дупето не, въреки че разцъках всички бутончета.

 

И има ли някаква разлика в тази екстра спрямо седалките на B6/B7, или от старите, до най-новите модели всичко си е еднакво.

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагоре-надолу е едната опора, надуване и изпускане,наляво-надясно другата две опори имаш на кръста и над него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...