Jump to content

АБК не идва ток на свещите


homs12

Recommended Posts

Колеги, колата е  Б4 АБК и неще да пали. Няма ток на свещите. Смених кабелите и бобината и нищо. Къде може да е проблема? От къде идва тока до бобината, къде да търся. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор абк с механичен инжекцион ли беше? Ако да проблема може да е в хол датчика в делкото, от там идва тока до бубината. Пробвай с друго делко при мен на аце ми беше така и така я оправих...

Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБК мотора има под волана реле №30 което захранва компютъра, извадиго, разглоби и презапои спойките. Ако , не свърши работа погледни датчика на хол.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при ацето цялото делко се раглабя, имаше една метална ос, която се избиваше за да се извади този датчик, обаче няма излизане от там, нагрявах го с пистолет за горещ въздух за да се разшири метала и така излезна, та го разхлобих... Не знам при теб дали е същото

Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре вземи цяло делко, доста по-лесно е. 30 40лв е макс втора ръка с работещ в него датчик

 

Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваденето на делкото също не е лесна работа. Ако не е пипано скоро, ще го измъчи доста. Аз бих започнал с релето, а след това с делкото.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...