Jump to content

Разход масло


eria1006

Recommended Posts

Аз ако съдя по моята, най-много зависи от това на какъв пробег е маслото. Обяснявам, първите 5к. след смяна доливам около 1 литър. Следващите 1.5 - 2 литра. Това с ОЕМ 5-30 масло. Като я купих беше с ново Кастрол и гореше около 3.5.литра по спомен, от тогава над 50к.км. само ОЕМ масло. И разхода си седи около 2.5л. според зависи къде се кара колата. Ако не си сигурен в маслото го смени и засичай отново. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, eria1006 написа:

Здравейте имам 1.8 В8 интересува ме разхода на масло от 0.400 на 1000 приемливо ли е

 

Много е. Моята Б7-ца гори около 0,6 литра на 10 хил. км. Толкова гореше като нова, толкова си гори и сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, CVT написа:

 

При B8 още като нова има по-сериозен разход на масло.....несъпоставим с този при B7.....това се казва революция. Но....4 литра на 10 000 км. си е скандално! 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, явно трябва да се обяснявам, за да не ми се трие краткото "ne".

Категорично такъв разход  не е нормален (пределната граница, над която Ауди са признавали гаранция е 500грама).

Категорично "като нова" тази кола няма "сериозен" разход на масло.

Б7 работи на по-висока температура и има по-висок "разход".....разбира се при изправни двигатели и при използване на масла с еднакъв НОАК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...