Jump to content

Майстор за темпомат


ABCe

Recommended Posts

Здравейте колеги.От три години карам Audi A2 1.4i и съм много доволен.Реших да намеря майстор, за да монтира темпомат на колата.Препоръчаха ми майстора от Пазарджик Тошков.Проблема е в това,че никак не мога да се свържа с него.Молбата ми е .Ако някой знае майстор като него,който си върши работата както трябва, би ли споделил.Няма значение от къде е  .Само да е от България.Ще съм много задължен.Благодаря предварително.

Редактирано от ABCe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 1 час, kenwood2 написа:

2 часа отнема да се сложи. Имам схемата ако ти трябва пиши.

Нямам ги частите и не знам от къде да си ги поръчам.Ако можеш да ми кажеш и от къде да си ги поръчам ,тогава ще ми трябва и схемата разбира се.За което ще съм ти много благодарен.

Редактирано от ABCe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам за всички а2 трябва само лостчето.  Кабелите се опъват директно до компютъра на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тогава  ще чакам за схемата. И ако си спомняш от кого си купил лостчето , ако може да го споделиш. 

Редактирано от ABCe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостовето са два вида. Стар и нов. Другите форуми препоръчват да се използва новия варянт. Купете си лост + кабели !

img_1771-jpg.13813

Това е таблицата която използват в немския форум. За 1.2 tdi проверете допълнително таблицата.

Имате 5 кабела от лостчето: GRA 

От тези 5 кабела 4 трябва да се свържат с компютъра на двигателя. А един от тях се свързва към бушон 31 ,по спомен беше от пин 6 на лоста черна жица..

Таблизата показва кой кабел къде отива.

1889865619_.jpg.927c2ebf17059d9c3a7f6b4bb6c6d562.jpg

При мен лично имаше заготовка за темпомат: Тоест към пиновете на компютъра има вече пуснати кабели за темпомат.

Към пиновете на компютъра имаше вече кабели отиващи до куплунг. T17b. Аз направо там се свързах ,но преди това проверих с мултицета кой 4 пина от компютъра отговарят на този куплонг.

6e072cb8ee70684ccf6d5e4be4154c95_610x0-j

И накрая за капак както вече казахме трябва да се кодира темпомата с ваг ком. VCDS, (01) Engine, code 11463.  ИЛИ се променя само последната цифра на 3. Ако сте превилно кодирали надписа VAG Number или 036 906 034 (вашия номер може да е различен) се променя  +  буквата Q.

За кодирането моля потърсете допълнително информация ,че малко  ми се губи.

 

Трябва да знаете ,че за да работи темпомата трябва да ви работят стоп машинки ,датчици на педала на съединителя и така..........  

 

Пс. темпомата при А2 Работи от 50км +

 

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 22 часа, kenwood2 написа:

При мен лично имаше заготовка за темпомат: Тоест към пиновете на компютъра има вече пуснати кабели за темпомат.

Към пиновете на компютъра имаше вече кабели отиващи до куплунг. T17b. Аз направо там се свързах ,но преди това проверих с мултицета кой 4 пина от компютъра отговарят на този куплонг.

 

 

 

 

И при мене картинката е същата.Това значи ли,че мога да се свържа там ?

IMG-0096.jpg

Редактирано от ABCe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих лоста и кабелите за темпомата.Надявам се тия дни да се сдобия с новата придобивка.Притеснява ме само цвета на кабелите,които не са като тия от схемата.

 

EhEt8A.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах си лостчето ,но кабелите не можах да ги свържа.Просто не знам къде да ги свържа.Така,че колегата kenwood2  ,ако удари едно рамо,да ми каже къде и как да ги свържа кабелите(за което ще съм благодарен) ,ще мога да пробвам екстрата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да провериш пин по пин къде отива. Примерно в таблицата пин 2 на лоста отива към пин 75. И така всичките. Просто твоите кабели са с различен цвят.

Моята А2 не е при мен в момента да погледна кабелите какви цветове са.

Направи по една снимка на конектора на лоста и на бусата на кабелите.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ABCe, когато приключиш и изпробваш напиши отзиви. Ще си поръчам и аз лостче плюс кабели, много съм навит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Лостчето си го монтирах,но не ми остава време за кабелите.Тия дни ще се опитам да ги свържа.Направи ми впечетление,че кабелите са къси,но не е проблем.Ще ги понадим.Все пак сме в България.Трябва да се побългарят  :) .Освен това съм решил да кача някои видеа ,специални за Ауди А2,които гинамерих по нета.Ще бъде полезно за нас.

Редактирано от ABCe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си прекарах и кабелите,но не успях да пробвам екстрата.За незнаещите, като мене,които не знаят къде и как да се свързват кабелите, да погледнат снимката .Кабелите от лоста на темпомата се свързват към посочените места по номер.На всички Ауди А2 би трябвало да има прекарани кабели за темпомат до куплунг Т17б (заграденото място).Това го пише по нета.Успех на всички.

 

 

0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 15.03.2020 г. at 17:20, krastevmk написа:

Колега ABCe, когато приключиш и изпробваш напиши отзиви. Ще си поръчам и аз лостче плюс кабели, много съм навит

Днес пробвах новата придобивка и останах много доволен.Включва при 30км .Поръчай си новия модел без да губиш време.Използвай последната снимка ,която съм пуснал.Успех.

Редактирано от ABCe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, да се кефиш безпроблемно ! По какво се различава новата от старата

В момента в олх вървят продажби по 54 и 55 лв за комплект лостче плюс кабели. По кскво да позная новия модел лостче. Едното е с прав бутон, а другото с гърбичен 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колегата kenwood2 беше споделил снимката на новия модел малко по нагоре.

Преди 23 часа, ABCe написа:

Кабелите от лоста на темпомата се свързват към посочените места по номер.На всички Ауди А2 би трябвало да има прекарани кабели за темпомат до куплунг Т17б (заграденото място).Успех на всички.

 

 

0.jpg

 

Свързването на единичния кабел става към бушон 31 ,който се намира на третия ред от дясно на ляво,първия бушон.

Редактирано от ABCe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за бензин 1.4 75 hp 

Ще работи ли темпомата(газта е с електронно подаване) 

И ако може снимка на вече свързаните кабели, ще съм много благодарен! 

Автомобила е 2002 г. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...