Jump to content

Смяна на подсветката на таблото


Emo_vt1

Recommended Posts

Здравейте. Разпоих оригиналните червени диоди и искам да ги заменя с бели. Незнам защо не светват... Направих схема, след замерване с мултицет. Ето схемата.... Къде бъркам....  Таблото е vdo 

IMG_20200311_174541.jpg

Редактирано от Emo_vt1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е да се сменят един-по-един (или най-много два-по-два) и да се пробва след всяка смяна дали светят и каква е яркостта спрямо оригиналните. Всички наведнъж не е добра идея, освен ако не си сменял подсветки десетки пъти и вече си знаеш работата наизуст.

 

Също защо изобщо трябва схема? Схемата е 100% същата както на оригиналните диоди. Просто трябва да им се спази посоката.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На другия вид платка съм запоявал там светва. На тая не е същото. На другата има букви... А е +, а К -.... На тая платка някой може ли да ми каже как става 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lazarkk Незнам как да ги запоя. Затова питам как става. "как съм искал да светнат, след като съм ги запоил последователно" Аз ако знаех как нямаше да питам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Всички които сме го правили е следното, махаш един диод и запояваш новия по същия начин на същото място, без да се пускат нови кабели и прочие. Явно си окъсил някъде и за това се е получило това светене.

Редактирано от djbran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...