Jump to content

Утечка


lybettttto

Recommended Posts

Здравейте имам утечка на б6 цата  2.5 180кс куатро. От порядъка на 0.9 1.2 ма. Появява се при премигване на копчето за аварийни и заключване на стъклата. Подменен е. Комфорт модула, копчето за аварийни и панела с копчетата на прозорци , ефекта остава същия и ми гъта акумулатора за 3,4 дни. Замерени са всички бушони .

 

IMG_20200813_150439.jpg

IMG_20200813_150425.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замерваш в mV на мултицета върху краищата на всеки бушон,като сравняваш падовете с таблицата...!!

Примера е 0.3mV върху 5А бушон = 20 mA до 20mA е нормално..!!

52A5EAED-BD29-4963-B0D9-309A2DB3B69B.jpeg

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно утечката ти е 0,9-1,2 А, за не mA. Ако тя не изчезва при изваждането на всички предпазители, разпитай някой майстор кои консуматори са без предпазител. Аз имах подобен случай на Мерцедеса ми - беше нафтовата печка,, по-скоро електрониката й се беше намокрила и консумираше без да е включена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Имам същия проблем, проверих ключа за аварините и ключа на стъклата, но не от тях.. Има ли решение на проблема колега.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да зачистиш клемите на акумулатора и скобите на кабелите, и след това да ги стегнеш хубаво. Може да ги намажеш после и с диелектрична грес. Аз видях този съвет в един чужд форум и при мен помогна. Това си е някакъв хроничен проблем при този модел, явно. Защото има съвети за всякакви източници на тия утечки и при всеки е от различно място. Копчето за аварийните трябва да ти гасне след около 30-50секунди, след като залключиш. При мен седеше до над 10 минути, преди да почистя клемите. Сега е както трябва.

Редактирано от Leito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...