Jump to content

2.5 tdi проблем със скоростна кутия


stefan_teko

Recommended Posts

Колеги скоростната кутия се ебава след подмяна на стартер динамо и уплатненията на капаците . На диагностика показа грешка в мап сензора възможно ли е от него скоростната кутия да се побърква. На стоп пподавам газ забавя вдига обороти и тръгва изведнъж, в движение между 2,3 та предавка същата работа вдига оборотите и превключи на 3та. Прави го само на студено възможно ли е да е от мап сензора или някоя букса отпред при мотора да не са сложили. Преди да дам колата нямаше никакви забележки от към скоростна кутия :) мерси предварително. Да подчертая че колата е седяла там 1 седмица без акомулатор. Възможно ли е да е загубила някакви настройки не знам вече и аз какво да мисля. Маса с пари дадох да я постегна и накрая и ссоростна кутия 

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колеги смених маслото на с.кутия и преди това го имаше това между 2-ра и 3-та предавка нормално ли е ? Държа да подчертая ,че го прави ако иска да вкара трета преди 50 км ако я карам по динамично не го прави нещо като полусъединител все едно е натиснат. Това не е моята кола а само примерен клип

 

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги lock up  на автомат типтроник между втора и трета всеки път ли ви се включва и в какво се изразява. Нещо като междинна скорост ли е на втора усещам как вдига оборотите и изведвъж падат с 300 оборота това ли е локъп прави го между втора и трета и всеки пък когато съм с по-малко газ. Така ли трябва да е винаги. При по агресивно каране не го прави така а директно от втора от едни обороти си минава на трета без да играят така оборотите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, за да включи и да усетиш тая"междинка"трябва към 1сек да не се променя положението на педала на газтта и натоварването на мотора да е в точно определени граници.

Ако е на автомат го прави от 3-та нагоре, на ръчен режим от 2-ра нагоре и го има даже и на 5-та.

Радвай се, че го има, че откаже ли е един от признаците на умиращ душетроРНИК.:hilezh:

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го усещам само от втора на трета предавка и само когато я карам по мудно. Ако колата е под 50км и включи 3та предавка само тогава го прави .А в ръчен режим  изобщо го няма, оборотите си спадат и си ги задържа така ако не подам повече газ съответно да вдигне оборотите

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги и за много години. Днес запалих колата и  подкарах по едно нанадолнище забелязах ,че и при 100км освобождава от скорост нормално ли е това.Държа да подчертая ,че преди това колата е карана мудно бавно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

падат и оборотите на 810 и все едно освобождава на свободна като я карам надолу без газ. Преди 2 седмици и правиха диагностика на колата казаха, че мап сензора не работел възможно ли е той да прави тези магарии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...