Jump to content

Напречни греди - теч


Satori

Recommended Posts

Здравейте,
Купих си от olx напречни греди за аудито (седан). Номерът им е 4F0071126 и доколкото разбрах са си оригинални за модела. 
Уж ги монтирах както трябва. Не знам дали гредите имат предна/задна, само видях че има стрелкичка която трябва да е отляво. Предната се монтира без проблем, но на задната частта, която лежи върху покрива "стъпва" накриво и от двете страни. Тоест не ляга по ръба между рамката на вратата и покрива,а го застъпва. Но се закрепиха здраво. Проблемът е, че когато вали дъжд - тече вътре в купето през процепа между вратата и тапицерията на тавана... Явно това не е нормално, но как да го оправя. Течът го има и на 4те врати.
пп. Колата е A6 4f 2007 седан

Гредите са тези Audi Zubehor - 4F0071126 - Roof Rack Base Bars

Редактирано от Satori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай ги хубаво навсякъде, би трябвало да ти е отбелязано точното място за монтаж, кое е отпред ляво, дясно и за отзад. RL, RR, FR, FL означения

Аз ползвам Thule и не съм забелязвал да тече в купето, въпреки че и моята е седан и се закрепват в едни дупчици през уплътнението на вратите и реално го надигат леко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен се закрепват в едни дупчици на рамката на вратата, но там си е “гол” метал, няма упрътнение. Реално под хромираната лайсна. Проблемът идва от там че тази металната част (лапата) като се затвори вратата и изменя уплътнението на вратата горе и не уплътнява добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май това си е грешка на дизайна и заради това влиза вода ... едва ли може нещо да се направи.

Разбира се приемаме, че гредите са сложени както трябва (по спомен едната е предна другата задна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега започвам да се съмнявам да не са ми продали две предни греди 😂 Засега съм закърпил положението с уплътнение за прозорци - тези D образните със самозалепваща лента, но ми се иска да не е така, а както си трябва. После ще снимам как ляга вратата към лапата на гредите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...