Jump to content

Мултифункционален волан


diqn_bs

Recommended Posts

Здравейте, колеги, 

На жена ми колата е с волан без бутони за увеличаване намаляне на музика и др. Мога ли да и сложа волан с мултифункция. И какво ще трябва да се направи. Предполагам ще трябва да се кодира с vcds. Колата е А3 8р 2005г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се провери дали модула на волана поддържа мулти, след това, нов волан с копчета, нов кабел за бег-а и кодировка.

Колата случайно да е автоматик с пера за смяна на скоростите от волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че след като има пера, модула ще поддържа и бутоните, но не е лошо да се провери по номер. Свържи се с ВАГ-COM, иди на 16 - Steering Wheel и направи скрийншот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш VCDS можеш сам да си го монтираш и кодираш. За самото сваляне има два шестограма отзад които се развиват за да се свали еърбега, после с вложка с дванадесетограм m12 се развива болта на самия волан. Препоръчително е преди това да се откачи акумулатора за да не стане някой фал.

Редактирано от fuzzywuzzy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, 

Колеги, с Ауди 03/2007г. съм и искам да си сложа мултифункционален волан и лосчето за автопилот

 

Дали ще ми трябват допълнителни модули и въобще как трябва да се случат нещата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Отговорът зависи от текушото ти оборудване на колата. Ако си с автоматична скоростна кутия и съответно с пера на волана, няма да ти трябва да подменяш модули. Но, ако си с ръчна скоростна кутия, на 99% ще трябва да подмениш Steering wheel модула си с 8P0953549E или 8P0953549F. 

Останалото е лесно. Трябва ти лостче за темпомат с номер 8P0953513B, нова долна кора (или твоята да се изреже по лоста), мултиволан с подходящия кабел за А3 8Р (или да се пренареди този с който ще купиш волана, ако не е от А3 8Р) и накрая адаптиране и кодиране на темпомата и мулти-волана с VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди 2 дена и аз правих същата процедура на моята. Колата е 2009-та 1.9 ръчка. Не ми се наложи да сменям нито модула, нито лентовия кабел, може би защото вече имах темпомат. Взех си мултиволан (не успях да намеря само бутони за продаване) и си преправих вече наличната инсталация, така че да свържа бутоните към лентовия кабел. След това се кодира и всичко тръгна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За да тръгнат бутоните на мултиволана, трябва ли да съм в оригиналната медия, защото колата я купих с китаец .. 

 

Благодаря за помоща и отговорите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от "китаеца" - при някои, бутоните на мултиволана работят и при двете мултимедии. При всички случаи усилване/намаляване на звука от волана трябва да работи, без значение от мултимедията. Ако не работят може да не е правилно кодиран мултиволана с VCDS.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...