Jump to content

Монтиране на Isofix на Audi A4 B5 1997


Viggo

Recommended Posts

Здравейте,

 

трябва да инсталирам Isofix система на задните седалки на Audi A4 B5, 1997 г., за да може да е съвместима с детски столчета.

 

Направих няколко снимки под задната седалка, къде точно трябва да се монтира Isofix планката?

 

Отделно от автоморги от къде другаде може да се намери тази планка?

 

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да нямаш заготовка - те реално са две заварени гайки, но не си вдигнал правилната седалка. По-скоро изкарай седалката, и гледай след това възможно най-високо под облегалките?

Или ги пусни и облегалките напред и тогава гледай зад тях. 

Две изофикс планки се намират и за 60 лв с повече търсене, иначе им искат и по 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те когато си разрешиш проблем да напишеш кратко есе на тема "Съвместимост на ISOFIX с подфорум за техника/електроника" ;) 

 

Местя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново!

 

@OvivO чак сега ми остана време да сваля задната седалка и да направя по-добри снимки: https://imgur.com/a/wMV6IGV

 

Мисля, че не се виждат тези заварени гайки? Могат ли да се поставят допълнително?

 

@Wizi извинявам се за грешния раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, трябва да се завреш и да гледаш максимално горе под облегалката. Може и да я пуснеш и да огледаш и когато е паднала напред.

 

18BEC376-4BAE-47C5-AACC-C4B5DB855701.jpeg.d8a3b4b890c272b2be304de644e6905e.jpeg

ето и тук се виждат:

97040D29-D228-4662-B1CA-D52BC0F39C29.jpeg.38a64fa266a743db6a06ad038207468c.jpeg

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е снимката, направена зад седалката, когато е пусната надолу: IrlJnXX.jpg

 

Има и още снимки в предната ми публикация от този ъгъл, но не се вижда да има заварени гайки за Isofix.

 

Могат ли да се монтират допълнително или по-добре да се ползва друг тип детска седалка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро слагах на едно А4 B6 2001 - за съжаление не си спомням дали бяха гайки или просто дупки с резба в тях. Огледай добре.

Може и да нямаш, предвид годината 97. Не знам кога става стандартно за А4

потърси просто дупки с резба на разстояние около 20 до 30 см

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

 @ИвайлоКолев На А4/Б7 и на А6/4Ф са еднакви като закрепване isofix - има гайки щамповани в ламарината зад седалката. Т.е. когато се купуват isofix планките трябва с тях да се вземат и оригиналните болтове - мисля че резбата беше "ситна". На А4/Б7 може да се монтира само отзад отдясно - там са сложени гайките, като са скрити зад лепенки, които са боядисани с цвета на колата. Махат се горната и долната част (облегалката) на задната седалка, свалят се се лепенките и се откриват гайките. Много важно е болтовете при монтажа да се стягат с динамометричен ключ с усилие, което дават по каталог (не помня колко беше, но някъде имаше тема, където бях писал по-подробно) за да не превъртят заради ситната резба на болтовете. Монтират се много лесно и бързо като се свали облегалката и долната част на седалката.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@Viggo Предполагам, че детето вече е голямо, но за следващите колеги, които ще се сблъскат с този проблем, ще направя разяснения конкретно за този модел автомобил.

Първите гайки заготовки, които се монтират от производителя като стандарт, започват от фейслифта на Ауди А4 Б5 1998-2001 насам.

 

Ето тук е посочен продукта спрямо каталог ETKA цък.

Твоето Ауди А4 97г. (преди фейслифта), както и моето, което е 95г., нямат съответно такива гайки (заготовки). Отделен е въпроса ако си купиш тази планка от линка по-горе дали ще може да я монтираш. Аз също много се рових и установих това впоследствие. Реално ако отзад профила на ламарината на твоята кола не се различава от тази на фейслифта може да пробиеш дупки и да сложиш нитгайки (цък), след което да монтираш планката с съответните болтове отговарящи на нитгайките.

 

За информация обаче една такава isofix планка се продава за мин. 150лв.

Редактирано от gaucho1@abv.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Планките isofix са по 40-50лв заедно с винтовете - има ги почти във всяка автоморга. Купувал съм 2 броя преди известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...