Jump to content

Първоначално обслужване на A4 B7 2.0 TFSI quattro автоматик


nedelcho_iliev

Recommended Posts

Карам я с 98 -100. Имам и два резервоара изминати с 95. Разлика във вървене и горене няма. Разходът варира между 10.3 и 10.8. Това при 90% извънградско, без да я жаля. Не съм се и замислял да слагам газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разлика между 95 и 100 има във вървежа, но е малка и много трудно се усеща без някакво измерване. Също ако си карал на 100 и минеш на 95, ECU-то веднага се адаптирва, тъй като засича детонации. Обаче ако си карал на 95 и минеш на 100 е добре да откачиш за малко едната клема на акумулатора за да се занулят стойностите. Иначе ECU-то няма как да засече по-високото октаново число и продължава да работи дълго време все едно бензина е все още 95. Тези 25 лева разлика в цената за пълен резервоар биха били много по-приятно изхарчени като бакшиш на касиерката. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, CVT написа:

Газ не е добра идея за ТФСИ, пък и този мотор изобщо не гори много. При мен е около 7  извън и около 10 градско. Ако това ти се вижда много, вземи си някое 1,2L Поло. 😆

Много вярно за разхода, че е 7/100. Ама по книга го дават от аЛди:

( Verbrauch städtisch/außerstädt./insgesamt, l/100 km:11,2 – 11,5 / 6,3 - 6,4 / 8,1 – 8,3  )

и то на нови коли и то при едни условия/стандарти, които едва ли ги спазваш.

А за граЦкия разход от 10 - т'ва подчератаното, нещо ?

Но нека е така, то като го караш с 90 колко да гори :nixweiss: Само дето вместо полОвер 1.2 мога за тези пари 7х2.30 лв. да се возя в А6 4.2i на газ и то не със 90 км/час ами със 130.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм писал какъв е моя разход. Разхода много зависи от начина на каране и къде живееш. На не-магистрално извънградско карам с 93 на автопилот и разхода ми е 7. По-магистралата ако карам със 140 км/ч е около 9. Също живея близо до Околовръстното и работата ми е такава че не се налага да пътувам по време на задръствания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя разход на нещо като смесено е поне 10 на 100 км, на магистрала с 140 и климатик е 9 на 100,ако е само градски сигурно ще е поне 15 на 100 в час пик ако се кара колата.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моя смесен за последните 1000 км. FIS-a съм го калибрирал многократно чрез засичане на колонка. Бензина е А100 от Марешки.

 

IMG_4306.JPG.a0d82ac74963d9b5e39c86a85ade71de.JPG

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на моя му увеличих малко показанията за да мери точно, иначе евала за разхода моя среден е 10.1...

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричният FIS може ли да покаже данни за по-дълъг период? При мен след 3-4 часа престой се нулира и започва отначало.

 

Слагате ли някакви добавки в горивото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, фабричния има Trip 1 и Trip 2. Trip 1 се нулира автоматично когато изключиш мотора за повече от няколко минути. Трип 2 е дългосрочната памет и се нулира само ръчно. Натискане и задържане на Reset бутона ти позволява да превключваш между Трип 1 и Трип 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...