Jump to content

Двигател 2.0 TFSI


Recommended Posts

Здравейте, приятели,

 

От доста време карам Ауди А3 2.0 ТДИ БКД и съм решил вече, че е време да премина на малко по-комфортен автомобил.


Много гледам в обявите за автомобили, че А4 B9 има бензинов двигател 2.0 TFSI и бих искал да науча повече за него.

Ще съм благодарен, ако споделите мнение за разход, обслужване, проблеми и т.н.

 

Ако не е много добър, да се насоча отново към дизеловия вариант със 190 к.с.

 

Благодаря предварително.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Моят опит е скромен все още. Това, което имах аз като проблем и гледам доста хора са имали, четейки други форуми е теч от корпуса на термостата и водната помпа. Ако не е гаранционна ремонтът излиза в най-лошия случай около 1300 лв в Порше. Зависи какво е протекло, но обикновено е корпусът, което е по-скъпият ремонт.

Масло почти не харчи. При мен за около 6000 км ми спадна с около 1/5 на електронната щека.

Харчи си прилично, особено градско - по задръстванията зимата съм стигал до 15/100. До като нямаше много движение около 10-10.5/100. Извън града по магистралата с до 140 км/ч средно ми отчита около 8-8.5/100, но не мога да го обвържа със средна скорост, защото не съм запомнил. Под 8 съм виждал среден разход само, когато съм карал с до 90 км/ч.

Като обслужване аз съм сменял само масло и не беше нищо особено - моята е американска и маслото за нея е 5W40, а европейските са с 0w30 мисля. От филтрите си спомням, че оригиналният за купето беше 160 лв, но има и алтернативни марки за по 80 лв. Филтъра за двигателя беше 60 лв, а за маслото към 30 лв. Малко по памет ти цитирам.

 

Нямам впечатление от дизеловия двигател.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@Airfan Благодаря за отговора.

Аз гледам този автомобил, защото е на познат и го продава от почти година: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11620204514825148&slink=k37vhi

 

Аз по принцип съм на дизел и този разход определено ми се вижда доста. Въпреки че, не карам повече от 12-15 000 км. на годишна база.

 

Тази кола на моя приятел също е от Америка, защо казваш, че има разлика в маслото. Нали двигателите са еднакви и е по-добре да караме с 0w30.

 

Относно теча на антифриз, къде е хубаво да се погледне дали има този автомобил този проблем. Иначе колата е на 25 000 км. дано да не се е появил.

Редактирано от Nooky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът, който е от тази обява е ниво Premium, което се явява базовото в САЩ и няма закупени почти никакви екстри към колата. Имайте предвид и че вероятно е с удар, тъй като вносът от САЩ обикновено са такива.

Двигателите са леко различни и навсякъде по селекторите за масла избирате какво Ауди А4 търсите - американско или европейско. Предполагам нищо няма да му стане да се кара и с 0W30.

Моята е на приблизително толкова и наскоро го отстраних този проблем, така че не е гаранция километрите. Не мога да кажа къде да я проверите гарантирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите.

Имам номера на рамата и не знам към кого да се обърна, за да видим дали ще излезе нещо.

Принципно аз исках да има дигитално табло и по-голямата навигация. Съответно е хубаво да има и матрикс фаровете и дистроник, но цената на подобен автомобил отива поне с 10 000 лв. повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искай от познатия да покаже снимки от търга в САЩ. Иначе на бялата излизаха преди, а аз съм ходил и да я гледам на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички, които са от USA или Канада са блъскани, поне на нашия пазар, 99% айде :).

Въпроса е какъв е бил удара, доста от тях са само с козметични, но надали точно Ганя е успял да се добере до най-читавите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Nooky said:

Тази бялата блъскана ли е?

Блъскана е. Ако наистина е с матричен лед, значи е монтиран тук, тъй като в САЩ е забранен. Аз като я гледах не беше с матричен лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...