Jump to content

Ниска мощност до 2000 оборота


T.Dimitrov

Recommended Posts

Здравейте!

Взех си Audi A3 спортбек 2.0TDI 170к.с 2007г и имам чувството, че в ниските обороти до към 1800-2000 няма достатъчно мощност. До сега съм карал само бензин и нямам голяма представа от подобни проблеми. Четох, че може да е мап сензор, глава и др. Имам ламбда сонда за смяна, може ли да е от нея? Бихте ли ме посъветвали как да процедирами?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може да е от нея. Опити за диагностициране преди да са оправени известните проблеми е добър начин да похарчиш безсмислени пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Няма ли да изкара грешка ако е от DPF? И ако не, как мога да разбера? Не съм никак запознат с дизела... 😀

Редактирано от T.Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Това е грешката, която ми излиза. Казаха ми, че вероятно не е от лампда сондата, защото не излиза веднага като се запали колата. Последния път след изчистване на грешките минах 60-70км докато светна чека. Как да процедирам според вас?

Screenshot_20210811-122242_Gallery.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата по-горе, преди да оправиш проблема със ламбда сондата, няма смисъл да търсиш друго. Можеш да огледаш буксата и кабела на самата сонда, дали няма прекъснато, протрито, окислено. Също можеш да видиш и дали генерацията не изпуска някъде преди сондата. Ако всичко е наред, значи вероятно самата сонда си е за смяна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...