Jump to content

Скъсан ремък


ni19782005

Recommended Posts

Колеги,едно въпросче:Затегна ми компресора на климатика и се скъса ремъка,докато намеря къде да отбия вдигна 120-130гр на водата и хвърли половината антифриз.Та въпроса ми е дали съм прегрял колата.(След като отбих и загасих колата,почаках 10,15мин да дойде пътна помощ,дадох на контакт и си беше на 90гр водата.След проверка на щеката маслото изглежда много добре,не е пресечено и не е черно.Колата е 3.0 225кс bmk.

 

Редактирано от ni19782005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти каже дали не си духнал гарнитура или пукнал глава :) 

 

Освен това си прегледай ролките, защото шайбата на компресора на климатика при 4Ф е направена така, че да превърти / откъсне към блокирания компресор и да не изхвърли ремъка (остава да се върти външната част).
Много по-вероятно е нещо друго да е блокирало, да кажем някоя от ролките - там се получава точно тоя ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На 100% компресора е дал фира,между другото той е монтиран миналото лято,чисто нов(не рециклаж),ролките са целите в каучук.

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, BECKO написа:

 шайбата на компресора на климатика при 4Ф е направена така, че да превърти / откъсне към блокирания компресор и да не изхвърли ремъка (остава да се върти външната част).
 

На теория е така, но миналата година и на мен ми блокира компресора и направо запали ремъка.Ролките после и тях ги смених, но защото бяха поизгоряли от триенето.При мен не е вдигала температура и се разминах само с компресор, ремък и ролки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@venko74 Моя компресор е още в гаранция,ще видим в понеделник дали ще я уважат,а за ролките ще сменям и тях,които не стават.За прегряването не мисля,че съм направил беля.(но времето ще покаже),Бъди здрав,лека вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятате ли колеги,че с проверка за изгорели газове в антифриза ще си покаже на 100%,дали е прегряла и има ли проблем.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...