Sign in to follow this  
nedelcho_iliev

Свети лампата за ниско ниво на маслото - 2.0 TFSI

Recommended Posts

Здравейте,

този проблем го имам откакто съм взел колата. Когато отворя предния капак лампата изгасва и след около 30 км. пак светва. Общо взето няма значение как ги изминавам тези 30 км. - дали наведнъж, дали на къси разстояния, дали натискам или не.

Нивото на маслото на щеката не мърда. Маслото е Ravenol VST 5W-40.

Има ли как да разбера дали датчикът е за смяна? Евентуално къде другаде може да е причината? Някой знае ли как точно работи този датчик?

Предварително благодаря!

Сменяй датчика по възможност с оригинален на Hella.И при нас беше така докато имахме А3-ка.Отначало светваше от време на време и както при теб като отворим и затворим капака изгасваше,но в един момент светна и докато не го смених не се оправи.Не е проблем,но е дразнещо.по спомен беше някъде около 130лв. на Hella.Имаше варианти за датчицо по 60лв. но взех скъпия.Три години след това продадохме колата и не е светвал.

Да и според мен е от датчика.

Но маслото по добре VMO или RUP според мен.

Мислех да го сменям при обслужването на колата, но четох някъде, че при проблем с датчика изписвало "sensor" на лейката. Четох също, че когато маслото си изгуби качествата след определен пробег светвала тази лампа. Понеже при мен изписва "min" реших, че със смяната на маслото ще се оправят нещата. Сега съжалявам, че не смених датчика.

Маслото го взех от Цецо и той ми го препоръча. Какви са предимствата на VMO или RUP пред VST-то?

Ако изписва, че е на минимума може просто да е малко маслото и да не го замерваш при коректни условия от щеката. Ако е проблемен датчика действително изписва SENSOR. Също така има предвидено заводско зануляване на индикацията за ниско ниво на маслото при отваряне на предния капак - предполага се, че е проверено нивото и затова изчиства съобщението от фис-а. Ако обаче пак отчете ниско ниво след известно време отново излиза съобщението.

Едит: Ако си губи качествата маслото просто намалява километрите за смяна, не изписва MIN.

Edited by VBI

Смених датчика, сложих Хела. От смяната съм изминал 1100 км. с едно отваряне на предния капак. Лампата не е светвала.