Jump to content

Проблем с ESP B7


ivaka_90

Recommended Posts

Здравейте отскоро съм собственик на Ауди а4 б7 седан quattro ръчна кутия 2.0 BPG мотор.

Проблемът ми е доста странен.Свети ми постоянно ESP лампата. Някой ми беше направил горубленския номер - запълнено със силикон таблото под плаката ,за да не се вижда ,че свети лампата.Интересното в случая е че като чета колата за грешки с vcds-a в модула на Абс-а няма записани грешки и лампата продължава да свети.

Типът на абс електрониката е Bosch 8.0 ESP quattro.

През диагностиката модула си вижда четирите датчика на колелата,които дават еднакви стойности за скорост ,вижда си ъгловия сензор на волана и ротационния на колата .Пуснах и процедурата за адаптация ,която си я премина успешно (тази която да караш с навит волан между 90 и 180 градуса с ниска скорост .Мина и калибриране на сензора на волана.Вижда си и двата канала на ключа на педала на спирачката,ключа на съединителя ,копчето за изключване на есп на таблото.Грешки в ЕКУ-ТО и таблото има само за сензора за ниво на маслото и сензора за външна температура.

Вече нямам идея какво може да е .

Някой ако има предложение какво да правя да казва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се само една ситуация където ESP лампата да свети, а да няма никакви грешки: когато се изключи от бутона. Да не би бутона ти да е прецакан и да го държи постоянно в изключено състояние?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост си го вижда и дава коректен сигнал 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такива съмнения ,че може да е сменян волана или целия абс модул и да не е кодиран правилно .Лошото е че за този Бош 8.0 няма ясно обяснение какъв трябва да е кодинга,при мен е 0004526.И не знам колко е адекватен

 

 

IMG_20210727_160415.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А самото ESP работи ли? Пробвай го, днес ще вали дъжд.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/6/2021 at 8:03 AM, CVT said:

А самото ESP работи ли? Пробвай го, днес ще вали дъжд.

 

Пробвах го сработва си доста адекватно дори.Някой с идея какъв трябва да е кодинга на абс модула ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го пробва?

За кодинга трябва да снимаш опциите заложени в модула,един балон,който излиза като натиснеш coding 07.

Не отговори,има ли други грешки записани по всички останали модули?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.08.2021 г. at 17:06, buzzi написа:

 

При версия 8.0 нямаш опции в балон,направо ти казва да се свържеш с Рос Тех .

Пробвах го като си създадох ситуации ,в които да симулирам загуба на контрол.Но ЕСП-то доста бързо и връща стабилносття,като ми отнема газта или ми подава спирачно усилие на някое от колелата.

По другите модули единствено има грешка в таблото за датчик външна температура и за датчик за нивото на маслото .Екуто ,айрбег,абс ,имобилайзер и цим нямат грешки 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускал ли си тест на самото табло през ВАГ-КОМ? Тогава святкат и изгасват всички индикатори и ако проблема  в таблото би трябвало да си проличи:

 

20210318_210718_mfnr.thumb.jpg.b6d6ca2c2ccdf634767d29921990973a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За светване да светят всички ,но не се гасят всички.Иначе да ,пробвах го .Светят всички

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

@ivaka_90 Проблемът се оказа ,че някой нещо е правил по таблото и поради някаква причина е разпоявал чипа и при запояването му обратно е замасил крачето ,което е за индикация за есп .

Като цяло много тъп проблем и труден за откриване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...