Jump to content

Q5 въпрос за огледало с High Beam Assist (HBA)


mhi406vt

Recommended Posts

Здравейте, следващото нещо което искам да ретрофитна на Q5 2009 е огледало с асистент за дългите. Намирането на огледалото е драма, защото съм с черен салон, съответно с черно огледало, което е рядкост. Въпросът ми е свързан с това някой знае ли със сигурност кои номера на огледала стават за Q5 преди фейса. Имам познат, който си ретрофитна с огледало с номер:

8К0857511Е - буква Е накрая

 

По разни каталози за части ми излиза, че за Q5 преди фейса стават доста номер започващи с 8К0857511 и накрая буква А, B, C, D, E, и т.н. Прикачвам снимка от един такъв каталог който съм гледал.

Намерил съм едно огледало, което е с номер 8К0857511А, и се чудя дали ще стане, защото в интернет намирам на места информация че става и за Q5, на места, че става за А4/А5, без да е указано Q5.

 

705516137_Screenshot2021-09-25at17_17_58.thumb.png.03e4df0467c8e4eba8400e390e3ce87d.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали освен огледалото няма да ти трябва и друг CAN Gateway ;)

Най-верятно буксите на сегашното и това със затъмняването да са различни и също така е почти сигурно, че ще трябва и малко кабели да се пуснат и те така иначе е полезна екстра.

8К0857511А е с "камера", значи ще стане.

8E0971834 - 6 пинова букса

8K0971834 - 8 пинова букса

 

Уви от ЕТКА не става ясно (или поне за мене) кое огледало има HBA

 

A4/5 и Q5 реално са кажи речи едни и същи коли от към електроника ;)

 

Eто ти и тема кое как става.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнението - процедурата е ясна, трябват ми кабели 8 на брой - 6 за затъмняването и 2 за HBA, и нов can gateway, всичко това ще се набави. Огледалото което гледам е с камера отпред, с номер завърващ с буква А, има си 8 пинов конектор и камера отпред, лошото е че продавача не е в час. Не ми е потвърдил нищо, та се чудих за захвата дали няма да има проблем. Между впрочем намерих мнения, че всъщност букви С и Е са били replacement на А. Но исках потвърждение от някой по-вещ от мен или колега с такова огледало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 8K0857511А е заменен с 8К0857511C и последният актуален номер е 8К0857511E интересно е, че 8K0857511А и 8К0857511C  се водят star silver като цвят.

Tа това трябва да са правилните номера съдейки по "приятната" цена от ~ 620 евракис.

 

Захвата на всички огледала е еднакъв все тая дали иде реч за най-базовото или такова с HBA ;)

 

image.png.4e731d5728515baa15a24ee6152f2e35.png

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря колега, предполагам и за други ще бъде полезно мнението ти!

Иначе цвета им нали знаеш че се определя по допълнителните букви отзад - за черно е 4PK. Всички варианти ги има за всички цветове. Поръчах го вече това с буква А, ново от ибей, ще видим като дойде. Ще пиша после. Поздрави за сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ретрофитът е успешен, тествано, всичко работи безупречно, явно всички огледала от споменатите горе ще станат, прикачвам и снимка на CAN gateway-a ако има някой друг заблуден, който би си ретрофитнал, трябва да е с Extended CAN поддръжка (става и за side assyst и за ACC) - в моя случай аз си взех 8Т0 907 468 AC, има още доста други номера според това дали е със или без MMI колата:

 

 

 

hba1.jpg

hba2.jpg

CAN highline q5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...