Jump to content

AUDI 80 B3 1.8 NE кабели за свещите


vvulev

Recommended Posts

Здравейте Колеги.

Извинете ако е имало такава тема преди, но не успях да я намеря.
Някой от форума кара ли със свещи с големи глави?
Можете ли да ми препоръчате кабели за които е сигурно че стават за тези свещи?
Моите кабели не стават и са за свещи с тип резба. Поздрави.
 

denso-iridium-tt-spark-plug_4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето свещи, които се продават, втулката на свещта отгоре се развива и се маха и ще станат и твоите кабели, които са за "резба".

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей VBI.
Bлагодаря ти за бързият отговор.
Тези свещи са с изляти глави (Нямат терминален пин, който се отвива).
Варианта е да сменя кабелите.

https://www.denso-am.eu/products/automotive-aftermarket/ignition/spark-plugs/iridium-tt/#

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на кабелите не е евтино и не се знае новите кабели дали ще са читави - това в случай, че твоите кабели в момента са ОК. Дори не знам дали ще намериш кабели като за твоя двигател с големите накрайници. Ако държиш да сложиш иридиеви свещи, може би по-добре е да купиш такива, които стават за твоите кабели/лули. На тези от линка, гледайки по снимките май имат терминален пин? Може да купиш и оригинални от VW/Audi, мисля, че и 16мм (това май беше размера на ключа за по-тънките) стават стига да отговаря топлинното число и резбата отдолу да е същата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на VBI за мнението.


Проверих продуктовата гама от Сайта на денсо IW20TT са със "солиден" терминал (Не се отвива Terminal Nut).

Странното е че са в продуктовият каталог свещи които "пасват" за Audi 80 B3 1.8 NE.

Вероятно има такива кабели.
Някой ако препоръча едни хубави кабели (NGK,Beru) които е 100% сигурен че ще станат ще съм благодарен.


Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.11.2021 г. at 8:15, vvulev написа:

 

Мога да ти препоръчам да не слагаш свещи Денсо, особено ако имаш газ.Ако все пак ги сложиш и почнат проблеми с прекъсване и гърмене, да знаеш къде да търсиш проблема...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, venko74 написа:

 

Благодаря за съвета Венко.
Няма такива кабели за моята кола поне в 5-те по-големи доставчика проверих и не можаха да ми дадат отговор.
Какви свещи би препоръчал? Имам газ.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал NJK. До сега не съм имал проблеми с тях, а съм сменил доста.По същата причина не препоръчвам Денсо, защото до сега не съм видял кола на газ да работи добре с тях.Нямам првдстава дали в нашия регион магазините продават само ментета, защото по принцип марката е сериозна. Почти всеки ден идват хора с проблем "прекъсва на газ".Почти винаги проблемът е във високото напрежение-свещи, кабели, бобина.Когато някой ми каже, че всичко му е чисто ново се обзалагам с тях, че ще позная каква марка са свещите.До сега винаги съм познавал 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Над година и половина карам с Денсо но ми ги внесе приятел от щатите. Гледал по каталог свещите и същите излизали и за шестаците на ауди.

Колата ми е карбуратор RU мотора. Миналото лято смених изпарителя и пак вървят ОК.

Ето го модела:

551476351_.thumb.png.d73f2c34e39a832cf0053b91d971a3ee.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...