Jump to content

Помощ при избор на спирачни дискове и ..


drago75

Recommended Posts

Здравейте колеги ....Колата е Ауди А3 спортбвк 1.9 тди 2006 година ......от кодовете на лепенката в багажника излиза че предните дискове са с код 1ZM или както е написано в темата с обща инфо за модела е с размер 312 мм , но в разни сайтове за онлайн продажби ми излиза че за този код се ползват с размер 280 мм. Бихте ли ми казали кой размер е правилния за моя модел и ми препоръчайте марка и модел дискове и накладки за предната ос....Ориентирал съм се към Цимерман вътрешно вентилиран и накладки Бош....Благодаря за отговорите.....Лека и безаварийна година.

 

Ето го и стикера в багажника

20211206_161239.jpg

Редактирано от drago75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре свали джантата и премери дисковете с които си. Иначе и аз съм със същата марка дискове и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било странно ако фабрично си с 312мм дискове на 1.9тди. По-вероятно е да са 280мм, но както е казал колегата, най-добре да се измерят. 

 

Дисковете Цимерман са много добри, а за Бош накладките нищо не знам. Моите накладки са АТЕ и спират добре, но понякога свирят леко. Други добри марки за дискове и накладки са TRW и Textar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен дискове среден клас с АТЕ накладки или BOSH , по меки са , ще цапат малко джантите , в началото ще просвирват но колата спира добре и накладките не износват диска така бързо както по-твърдите накладки . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами възможно е, просто на мен ми се струва странно, защото това си е голям размер дискове имайки предвид, че колата е 100 коня. С такива са примерно S3-ките от предното поколение(8L). Може да са слагали различни размери за различните нива на оборудване или пък първия собственик да си ги е поръчал така допълнително.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата излиза от завода така и неможе да смениш дискове когато се произвежда , дори и да е "поръчково А3 " , при RS може :)  Най много джанти да си избереш :) и до там  .   312 х 25 ще се поберът , сега проверих в 1 сайт където ти казва става за модела или не :) ама дали си струва разликата в цената .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип и по-големи се побират, има 345мм фабрично при А3 8P. Въпросът е че според мен 312мм за 1.9tdi, няма как да е стандартно. Това за "поръчковите" коли не мисля че е вярно, виждал съм много фабрични изпълнения, различни от стандартното за модела.

 

@drago75 къде ти излиза че 1ZM означава 312мм диск? В каталога на Цимерман за този код излизат дискове 280мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, manoleo написа:

 

 

@drago75 къде ти излиза че 1ZM означава 312мм диск? В каталога на Цимерман за този код излизат дискове 280мм.

 

 

Спирачките на 8Р/8РА вариарат според модел/годините и най-вече според мощноста и наличието или не на Quattro.

Размерите на дисковете се намират (кодирани) на стикера с PR кодовете на автомобила. Стикера се намира под кората на багажника, а някой собственици го лепят на сервизните книжки за удобство. Ето кои кодове Ви интересуват специално за спирачките:

URL

Според кода размерите биват:

Предни:

1ZA ,1ZC ,1ZM ,1ZD ,1LJ – 312mm

1ZE ,1ZP – 288mm

1ZF – 280mm

1ZK ,1LK – 345mm (S3 only)

1LG – 370mm (RS3 only)

Задни при предно предаване:

1KD ,1KQ – 255mm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от темата с обща информация за модела ли е копирано? Излиза че е грешно, защото според каталозите на Цимерман, АТЕ, ТРВ и Феродо за твоята кола и код 1ZM излизат дискове 280мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ATE, TRW, Textar, Ferodo са едни от добрите марки. При мен АТЕ-то свирят понякога когато спирам на светофар, но доста леко, трябва да съм с отворени прозорци, за да ги чуя. Здните ми накладки са Феродо и от тях съм доволен. Бих пробвал и накладки Цимерман. Нямам личен опит с тях, но от дисковете съм супер доволен и може би и накладките ще си заслужават.

 

Относно дисковете, ако вземеш двойно вентилирани(надупчени), ще изнсоват накладките една идея по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@manoleo   дисковете ще са тези

 

https://www.autodoc.bg/zimmermann/1740607  на цена с отстъпка около 63 лева/ брой

но засега се колебая за накладките. Искам ги да не свирят и износват диска , но и да са качествени... Имам време за мислене до март при смяната на зимните гуми ще се сменят и дисковете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По меките накладки пазят диска , но и цапат повече джантата , аз давам моя "глас" за АТЕ :) Гаранция за просвирване няма . Гледай като купуваш дисковете да не са боядисвани . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7-8 хиляди километра ми смениха предни и задни накладки. Исках да са АТЕ отвсякъде, но за задните нямаше моя размер, та отпред сложиха АТЕ, отзад БОШ.

Нема такова свирене отпред... Полудявам...

Свирят единствено при бавно спиране, срам ме е да спра на светофар - направо ще продам дарака заради едни накладки.

А само за АТЕ-то им броих около 150 кинта 🤪

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - хем искате да не ви свирят накладките, хем носите вода от 9 кладенеца. Както казах - Ate ceramic накладка си слагаш и няма да ти свият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пък... не се карай бе колега. Може човекът да търси по-евтин вариант, ATE ceramic са един от най-скъпите варианти, а не са единсвените не свирещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според avtochastionline24 разликата в цената със стандартните АТЕ е между 30 и 70лв. Не са едни от най-скъпите варианти. Аз лично след ceramic сложих от истинските скъпи варианти и все още съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@manoleo @ivailosp  проблема не е в цената .... майстора който ще ги сменя ми каза......накладки вземаш бош или трв ...но в никакъв случай ате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@drago75 Значи си готов, вземи си бош или трв и готово. Като бонус ще са ти по-евтини от АТЕ.

 

@ivailosp Ти какви сложи, че и аз се замислям за някакви по-скъпи от време на време? Виждам че има накладки за по 300-400лв и нагоре, но за тях пише че са за писта/състезания и не стават за ежедневна употреба.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...