Sign in to follow this  
ivaka_90

Налягане на маслото ЕА113

Recommended Posts

Здравейте колеги , понеже ми светна червената лампа за ниско налягане на маслото.И ще се заемам с разискването на този проблем .

Поръчал съм си комплект за мерене на налягането ,та основният ми въпрос е какво трябва да е налягането на маслото??

При студен и при топъл мотор на празен ход,на 1000 оборота,на 2 000 и тн .Ще съм благодарен който каквато информация има да я сподели .

Както и често срещани проблеми с налягането  маслото при тези мотори .

За сега съм се сблъскал с дефектирала маслена помпа и замяната и с такава от 2.0тди , обръча на веригата ,масления дефазатор на изпускателния вал .Та се надявам сега да се окаже ,че проблема при мен е в датчика за налягане ,но това след мерене на налягането ще стане ясно.Но никъде не намерих какви са референтните стойности .

Трябва да е над 4 бара на 2000 оборота и над 1.2 бара на празен ход.

Не ти препоръчвам да караш така, тъй като мотора може да блокира за нула време ако наистина налягането е ниско.

Edited by CVT

@CVT @CVT

Тези стойности предполагам са за загрял мотор.

До момента това ,което намерих от руски сайтове е:

При студен старт първоначално трябва да направи ~3,5бара и да спадне на празен ход около 2 бара (с толеранс до 1,8)

На 2000 оборота не трябва да е по-малко от 2,7 бара.

И на 4000 оборота не трябва да е под 4,5 бара.

Но не знам това дали са коректни референтни стойности.Честно казано ми се струват доста високи ,особено на празен ход 2 бара при ~700-750 Об/Мин ми се виждат много .

От минута 16, гледай какви трябва да са стойностите за налягане на маслото.

Мерих налягане и съм далече от 2 бара на празен ход държи около бар. Сега четох ,че при преминаване от тфси към 1.8т маслена помпа, има този проблем с ниското налягане на маслото.Проблемът май ще се окаже,че при тфси в тялото на маслената помпа и балансиращите валове е интегриран и байпасния клапан ,който регулира налягането на маслото ,докато при 1.8т е в тялото под масления филтър .

Някой ако се е сблъсквал с този казус ще съм благодарен да сподели как го е решил .