Jump to content

Светва лампата на маслото


autounion

Recommended Posts

Здравейте колеги лампата на маслото светва малко след запалване на двигателя, TDI 110кс сменях датчика нищо, мерихме  със манометър добре е , та въпроса е колко датчика има, и като сложа пробна лампа на датчика светва при запалване и гасне при гасене на двигатела , така ли работи датчика , не трябва ли да свети //пробната лампа //  при загасен двги да гасне пли запалване  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как го мерене налягането? Щом втори датчик ти свети според мен явно хващат пикови моменти на ниско или високо налягане. Има ли някакви други неща, примерно тресене, пушене, менене на обороти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.03.2022 г. at 11:39, railfan написа:

А как го мерене налягането? Щом втори датчик ти свети според мен явно хващат пикови моменти на ниско или високо налягане. Има ли някакви други неща, примерно тресене, пушене, менене на обороти?

Мереха го със манометър , при подавоне на газ отива към 3.5бара  но лампата светва при подаване на газ , сменян е датчик който е отгоре , има ли втори както при бензинката 1.6  при нея са два единия горе другия долу на масления филтър, 

На 15.03.2022 г. at 16:29, buzzi написа:

Разкачи акумулатора за 5 минути

Не става така 

Пак да питам , колко масленни датчика има тди-то, единия се вижда отгоре , на бензиновата  се виждат и двато,  тука само един виждам, та ако са дма да ме насочите къде да го търся 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един е датчика. Но според мен проблема ти се дължи на запушена маслена цедка на помпата. На първо време можеш да пробваш със смяна на масло и филтъра. Иначе на таблото на контакт трябва да мига лампата на Аладин, при палене - гасне. Ако светне и пищи зумера е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...