Jump to content

Проблем с подгряващите свещи (двигателя вибрира при старт)


Minkar

Recommended Posts

Здревейте колеги,

 

От януари месец  някаде, когато паля колата на студа, при паленето двигателя започна да вибрира, оборотомера да дава леки отклонения (направил съм клипче за да се види ясно). При повторно палене, всичко си е ок. Поразпитах и ми казаха, че проблема е от подгряващите свещи, сега когато се запролети всичко е ок и когато паля няма такъв проблем. Може ли да ми кажете дали този ремонт е спешен и трябва да го напарвя сега или може да изчака до септември, когато си сменям маслото и реално мога да помоля майстора да ги свърши и двете неща едновременно. Също ако може да кажете дали това е скъп ремонт и колко горе-долу би трябвало да приготвя за ремонт на тези свещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите сега не работят (температура над 5 гр.), така че можеш да караш така до Септември.

Може да им се пусне тест дали са електрически изправни, но това не значи че работят на 100%.

 

Смяната е лесна, стига да не се скъса някоя от старите при отвиване :) тогава вече става забавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това за скъсването ме предопредиха, реално това е причината и да питам във форума. Дали това че температурите ще са високи е застраховка, че Септември като отида да ги сменям няма да има проблеми със отвиването. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 дни преди смяната пръскаш с проникващ спрей. Преди около 4 години ги сменях, при 2 изгорели не е имало проблем с отвиването. 

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако знаят какво правят, няма да има проблем, то се усеща и просто не трябва да напъват.

Сменях ги миналата година и 6-те и си излезнаха супер лесно, а може и оригиналните да бяха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, а от клипа който публикувах дали става ясно, че  наистина проблема с вибрациите е от подгряващите свещи. То е логично след като времето се затопли и въпросните вибраций изчезнаха, но все пак да питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а това че като паля повторно веднага дори и на -10 градуса проблем няма и че когато времето се затопли въопще вибрация няма, не елиминира ли варианта дюзи. Иначе в момента съм на 200к км и по това което са ми казвали си е време дюзите да дадат фира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...