Jump to content

Въпрос за Q5 2.0 TFSI


Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

Насочил съм се към Q5 2.0 TFSI след 2915 та година с 8 степенната Tiptronic кутия. 

 

Някакви впечатления може ли да ми дадете? 3 тото поколение на Tfsi имат ли проблем с харча на масло? Как е скоростната кутия спрямо Stronic? 

 

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей ,аз съм с точно такава кола - q5 2.0tfsi 225 коня 2016 година с 8 степенен ZTF.Колата гори единствено масло извън града,около 150-300 мл на 1000 км.Когато карам в града не гори.Внос е от САЩ и е на реални километри.До момента съм навъртял около 14000 е съм много доволен.Това може би е най-добрата автоматична скоростна кутия,което можеш да купиш.Разхода зависи от това колко бързо искаш да караш, ако караш до 120 на мен ми показва 8.2 извън града,но ако вдигаш над 150 отива над 11-12.В града разхода ми е 13-14,което според мен е нормално.Сменил съм датчик за високо и ниско налягане на маслото и за температурата на въздуха в двигателя.Колата е супер стига да не е на много километри.Ако искаш нещо друго да ти споделя ми пиши.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с колегата.Q5 2015  2.0TFSI,8ZF. Страхотна кутия и много тих мотор.Разхода ми  е 10.4  за последните 9 Хил км. на колонка.Сменил съм само лагер на главината и обслужване за тези км.Внос от Канада.

Редактирано от Supermen5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Мотора е приятен и от тази година като цяло е доста добре. Най-важното е да е обслужван на време и да не е по LL програмата на ВАГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...