Jump to content

Audi A8 D4 3.0TFSI или 3.0TDI


Recommended Posts

Здравейте, обмислям да си взема А8 2012-2013.Нямам много инфо относно този модел и мотор.Предпочитам бензин каго цяло и ще ми е по-удобно откъм Данъци и Застраховки защото ще се кара в чужбина, но искам да знам кое бихте препоръчали от ваш опит.

Колата честно казано няма да се кара кой знае какво, през седмицата си имям работна кола и дали и ще я карам изобщо,нещо от сорта 15к на година.Много ще съм благодарен ако можете да ми помогнете за разликата от 2-та мотора и кое би било по добре за мен.

Относно разхода никога несъм се стискал за 2-3 литра повече защото както казах колата няма да се кара кой знае колко защото нямам това време просто ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при така зададен въпрос  - естествено, че бензин. Ще ти издам една тайна, която в Бг хората масово не я знаят - дизел има смисъл само, ако се кара над 40хил на година иначе няма абсолютно никакъв смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами разбира се, че харчи масло нали е ауди - то ако не харчи масло значи нещо не е наред. Въпроса е да не харчи повече масло, отколкото бензин. Но при добър късмет един литър на 3-4хиляди километра не е проблем. Дизела като го вземеш на 10 години и на 500+ километра няма да е по-безпроблемен спокойно.

Редактирано от Jsnm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, forkoz написа:

Колега, литър на 3-4 хиляди километра определено е проблем. Нормално е да харчи около литър на 10х.

Определено НЕ е проблем.
3.0ТФСИ до 4.5 литра на 10 000км  го водят нормален разход.
След ревизия на PCV системата и истинско масло - може да падне на 800-1200 грама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Препоръчвам твърдо 4.2тди . Върви доста, икономичен , нулев разход на масло. Имам за продаване такава дизайн селекшън и Bang and olufsen https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11604311179212072&slink=ot1msv наистина добър автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...