Jump to content

Препоръки при покупка на 4F с Multitronic


Recommended Posts

Привет колеги!

Не съм особенно запознат с различните автоматичн кутии при ауди, основно карам коли с ръчни, но съм попадал на доста мнения във форума, че този тип автомати не са особенно долюбвани. Основното, което знам за мултитроника, е че се монтира само на предно. Въпреки това на мен ми допада поведението му, и ще помоля (ще съм благодарен) да споделите при тест на кола с такава кутия на какво трябва да се наблегне при наблюдение поведението автомата в движение, и при диагностика с VAG-COM, т.е. признаци, които подсказват неадекватната му работа или начални етапи на повреда - въпреки, че колата върви и превключва?

Става въпрос примерно за поколението кутии, които се монтират на A6 4F 2.0 дизел/бензин; 2,4 бензин; 2,7 дизел. 

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя от свой опит (A4 B8 2.7TDI), самата кутия работи доста плавно и не се усещат никакви излишни треперения или клатения. Може би най-лесният начин да се проверят съединителите е при потегляне от наклон, трябва при отпускане на спирачка и подаване на газ колата да потегли без никакво чудене. В случай, че има някакви износвания колата няма да иска да потегли и само ще се качат оборотите, след това ще потегли рязко и никак няма да е комфортно. Местенето назад преди потеглянето също не е добър знак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...