Jump to content

кое ауди А8/S8 е вечно от D4/ фейс лифт


Recommended Posts

Здравейте , понеже съм голям фен на ауди и лимузините като цяло поради факта,че ауди не гние заради алуминия ,галванизацията и т,н, , което е много важно, и от едно време имам ауди а8  d2 което е на газ.

 

Обмислям покупката на ауди а8/с8 д5 фейс лифт, като искам да е с всички екстри включително и банг и олсън музиката, не знам обаче кой мотор да избера става ли изобщо някой от моторите на фейс лифта на газ и -уредбите как вървят като цени, или направо да ходя към дизела 4.1 мотора , кажете ми кой мотор е най здрав , защото не искам да бера ядове да ходя по сервизи и т,н, или ако ходя да се сведе до минимум.

 

Всички мотори ли са с вериги и кой са най -здрави и кой са най-калпави кой са им силните и слабите страни на тея аудита като цяло или да събирам пари направо за д5?

Редактирано от osman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я вземи се уточни вътрешно със себе си D4 ли търсиш или D5. 

 

4.1 нафта няма нито в D4 нито в D5. 

 

Бензините са само с директно впръскване и те така. 

 

Всички мотори в D4 са с вериги за тези в D5 едва ли са минали на ремък, все пак това е VAG трябва да е скъпо и сложно. 

 

За газ и FSI има тема в раздела прочети я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре значи за 4.2 нафтата,искам да разбера кой мотор е най-здрав и без проблемен . За момента търся д4 но ако са много проблемни ще събирам пари за д5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почни с това какъв ти е бюджета. Иначе ако вземеш някой кош на незнайно колко км шанса за драми е силно завишен. 

 

Тъй за D4 бензините са три във фейса 3.0TFSI Gen2 (ако не се бъркам) и 4.0TFSI, а и онова безумие W12

 

Дизелите са 3.0 и 4.2 

 

Който и да избереш е въпрос на късмет. Принципно всеки мотор си има разни драми. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечен мотор кво е това чудо? 

 

И Дизелите и бензите си имат своите драми. Ся кой ще е по безпроблемен е въпрос и на късмет и те така. 

 

Може би 3.0TFSI би бил най-безпроблемен, но тук идва момента с разхода на тунджа спрямо нафтата.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечен мотор няма нито бензин, нито дизел при нито една марка и модел автомобили, от която и да е година. Въпрос на сметка е колко км караш годишно и колко пари можеш/искаш да дадеш за покупка и поддръжка. Ако парите не са ти проблем, вземи си W12. Нищо безумно няма в него, това дето го писа тоа по-горе не е верно.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда най-смисленият мотор е W12 масов всеки сервиз е запознат с него, безпроблемен, икономичен. Купувай веднага, че ги лапат кат топъл леб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...