Jump to content

Претрисане при шофиране на 6та предавка


Илко92

Recommended Posts

Здравейте колеги, за втори път този месец ми се наложи да пътувам от Стара Загора до Бургас и какво забелязах при скорост около 130км на 6та предавка при подаване на гас се получават вибрации в купето. На нито една друга предавка нямам този проблем. По-интересното е, че някой път не го прави, примерно при спускане. Двигателя е 3.0 tdi 2010г. Надявам се някой да се е сблъсквал с подобен казус. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Илко92 с четири еднакви гуми като модел и марка карате колата?

При мен се появи едно странично тресене някъде при 110 км/ч. при плавно ускорение и поддържане на скоростта.Взех нов чифт летни от същата марка,но модела вече не се произвежда,като на другия чифт.

Стария чифт ми е отзад,а новия отпред.Днес ще ходя да ги разменя по осите,с нов баланс.

Само да кажа,че досега зимните и летните са ми били винага еднакви и съм нямал вибрации.Ама сега марката една и съща,само модела на предна и задна ос са различни и се започна филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа от монтажа на на новите гуми.Бяха отлепени и завъртяни около джанта в едната и другата посока.Гумамаджии ми обясниха,че не бяха центрирани,за да легнат оптимално.Нов баланс,сега не се усеща да вибрира зверски,гледам дясната седалка малко вибрира.Преди щеше да се откачи от клатене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто не са ги балансирали.

 

За тресенето е много възможно да е маховика, ако си с ръчни. И при мен прави така при рязко ускоряване, но след 2500 оборота. Странно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...