Jump to content

MMI 3G+ само 2G данни


d_o_c_t_o_r_a

Recommended Posts

Здравейте. Някой дали се е сблъсквал със следния проблем и дали е успял да намери решение?:

 

Колата е 4G 2012г. с MMI 3G+. При поставяне на СИМ карта и избрана опция за телефония от нея, а не чрез Блутут, модулът се свързва с мрежата на Виваком в случая на 2G честота и преносът на данни е активен макар и бавен (2G).

Да, обаче: Ако се избере опция СИМ картата да се използва само за данни, а телефонията да се осъществява чрез Блутут свързан телефон, мрежата на MMI става 3G но каквото и да правя (ръчни настройки на APN), пренос на данни НЯМА. Т.Е. двете чертички над 3G, така и не се показват?!? Моля помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблемът е в настрийките на самата сим карта от опертора, предишната ми сим карта си изкарваше 3G+ ,но след преподписване на договора и смяна на сим картата ми излиза само 2G. След дълги спорове с мобилния оператор- искаха да ме убедят че всичко е нормално ,а колата ми поддържа само 2g ,накрая стигнах до решение- въпросната сим карта трябва да се постави в мобилен телефон и да поработи и там около 1 часа,за да се самонстрои. Сега след процедурата ми излиза и 3G ,но не е винаги бързата скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американките са със 2G модеми. Каквато и да е картата, все тая...

Автора да уточни за неговата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...