Jump to content

Audi a6 c7 окачване


TonkiZ

Recommended Posts

Здравейте колеги скоро минах от а4 б8 на А6 С7 комби. Закупих го от Германия докарах си го на ход и скам малко разяснения. Аудито е s-line и по моя информация е с по твърдо окачване от обикновеното, ако греша ме поправете. Разбрах тук в БГ че е със спортни пружини и амортисьори които са сменяни не оригинални. Въпроса ми е дали мога да сложа оригинално с-лайн или обикновено окачване тъй като ми е прекалено ниска и е на 19 цола джанти 255/40/19 гуми и возията е отвратителна поне за мен. Дайте ми някакви съвети също така дали на 17 цола зимни гуми дали ще седи добре . И последно чува се хлопане отпред в ляво и като раздвижиш колелото се чуват кормилните прътове на рейката, поне така ми казаха че имало накрайници които трябвало да се сменят 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 17 цола зимни. На мен ми стоят смешно, но ми дойдоха бонус със зимните гуми и з това ги търкалям. 

Аз съм с обикновено окачване и с 18ки лятото. Когато мина на 17ките вози доста по-меко.

Не виждам проблем да минеш на обикновенни пружини ако си бил със спортни. Просто си виж размера на пружините за да не стане сакатлък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 17-ки наистина изглежда смешно, за мен минимумът е 18-ки. Иначе аз съм с 255/40/19 и обикновенни прожини тъй като колата е внос от америка и вози доста приятно с този размер, но окачването ми не е спортно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, TonkiZ said:

Здравейте колеги скоро минах от а4 б8 на А6 С7 комби. Закупих го от Германия докарах си го на ход и скам малко разяснения. Аудито е s-line и по моя информация е с по твърдо окачване от обикновеното, ако греша ме поправете. Разбрах тук в БГ че е със спортни пружини и амортисьори които са сменяни не оригинални. Въпроса ми е дали мога да сложа оригинално с-лайн или обикновено окачване тъй като ми е прекалено ниска и е на 19 цола джанти 255/40/19 гуми и возията е отвратителна поне за мен. Дайте ми някакви съвети също така дали на 17 цола зимни гуми дали ще седи добре . И последно чува се хлопане отпред в ляво и като раздвижиш колелото се чуват кормилните прътове на рейката, поне така ми казаха че имало накрайници които трябвало да се сменят 

Можеш да си го смениш разбира се, няма драма. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 Вида пружинно окачване има А6 - стандартно, спортно (-2см) и С-лайн(-3см).

Аз съм със спортно и редовно закачам някъде отдолу, особено ако е натоварена - за 4 години два пъти сменям кората под скоростите и сериозно се замислям да мина на стандартни пружини, като дойде време за смяна на амортисьор/и. С-лайн съм карал такава и не ми харесва такава лимузина толкова твърдо да вози, освен ако не караш само по магистрала е безмислено за нашите пътища според мен. Зимата и аз съм на 17-ки, грозно е но пък вози добре и няма проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...