Jump to content

Моля за съвет за A2


Recommended Posts

Намерих една тема в архива, но от нея не се разбра много, освен че повечето не я харесвате на външен вид. Затова ви моля за още малко коментари относно А2, 2002 г., 1,4 TDI. Защо бензиновият двигател е за препоръчване пред дизела? И какви други забележки има по нея? Колебая се между нея и Пежо 206 или 307, но А2 съм намерила перфектна в Германия и общо взето трябва да реша по-бързичко.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да навлизам в полемика 1,4 tdi или малолитражен бензин.... Все тая за мен.

Моят съвет е да търсиш A2 с панти на предния капак, тези са най-добрите A2:D :hilezh::hilezh:

А сега сериозно, въпреки че съм фен на марката, А2 си е кола-майтап.

Много по-добре и по-евтино е Саксо или Пунто например. Пежото 307 е друг клас, но също не за препоръчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A2 и мен не ме кефи.Както спомена колегата са много трудни за обслужване.Потърси си А3..мацките ги харесват :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да навлизам в полемика 1,4 tdi или малолитражен бензин.... Все тая за мен.

Моят съвет е да търсиш A2 с панти на предния капак, тези са най-добрите A2:D :hilezh::hilezh:

А сега сериозно, въпреки че съм фен на марката, А2 си е кола-майтап.

Много по-добре и по-евтино е Саксо или Пунто например. Пежото 307 е друг клас, но също не за препоръчване.

И за А3 гледам, но искам 4 врати, а много трудно се намират читави и такива, които не са смазани от каране. Разбирам, че не ви харесват А2-ките, но кажете нещо за този дизелов мотор. Калпав ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва много. И кое и е толкова трудното за обслужване? Имам впечатления само от 1.6ФСИ мотора и върви много добре. Дизела ще харчи малко и трябва да върви прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да търсиш A2 с панти на предния капак, тези са най-добрите A2:D :hilezh::hilezh:

Жокерче..какво се прави та да си видиш мотора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второ жокерче:

"Какво се прави за да се провери маслото?"

Трето жокерче:

"Как се налива вода в чистачките?"

P.S. Като видях как става, първият път щях да падна в канала от смях.... :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве хора жена пита, едва ли ще се интересува изобщо какво има под предния капак и как се наднича вътре, еле па ще си гледа нивото на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Аз си проверявам маслото... и течността за чистачките си пълня... не разбрах жокерчетата обаче. Какъв е проблема с предния капак или там с всичките подробности около маслото и чистачките? Tiptronic, ако би бил така добър да си малко по-конкретен и ясен.. като за жена. Благодаря ти!

Ето и няколко добри думи точно за А2 1,4тди

http://www.ciao.co.uk/Audi_A2_1_4_TDI__Review_5381671

Дано си ОК с английския?

Благодаря за инфото! Изчетох всички добри думи и на английски и на немски.

Затова питам и за лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами номера с предното капаче доколкото знам е че някой модели са така направени че той може да се отвори само в сервиз, не е като на нормалните коли да го щракнеш отвътре и готово. Доколкото и аз знам 1.4 е помпа-дюза и е много здрав и икономичен, въпроса е че с тукашната "хубава" нафта може да му се вземе здравето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя приятел приятелката има такова и доста пъти съм се возил в него !! 1.4 тди е и не е имала никакви проблеми , ама никакви!! само консумативи му се сменят , върви като самолет и харчи малко , вози малко твърдо но нищо фатално , не е много приятно за дълги преходи инак вътре има достатъчно място за 4ма че и багаж!!!

мене също ме кефи количката! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мятай се на нея.

Ето капката, която наклони везните в твоя полза:

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-rep...-age/2005-2-3/1

Все пак е Ауди, дори и правено с чувство за хумор................. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второ жокерче:

"Какво се прави за да се провери маслото?"

Трето жокерче:

"Как се налива вода в чистачките?"

P.S. Като видях как става, първият път щях да падна в канала от смях.... ;):huh:;)

И аз видях онзи ден в Fourtitude.com и също останах като гръмнат ;)

Ето и снимка за дамата, която смята да си взима А2 - доливане на масло и течност за чистачките става без да се отваря предния капак, а само решетката с емблемата (тя и решетката не е решетка, ама карай...)

010scaled600yp2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...