Jump to content

Газово на ауди А3


Recommended Posts

Здравейте,две години карах Пежо 206,2.0,90 коня,HDI 2002г. дизел и бях много доволна пъргава количка,малко харчи.Отскоро я смених с Ауди А3,1.8,98г,130 коня бензин и ми се струва че трябва да почна да спя в бензиностанцията,все съм там да зареждам...... :hilezh: .Карам предимно градско,постоянно съм с колата.Мисля да сложа газово,но подочух че при газово почвали разни проблеми, запушени дюзи,трудно запалване и ремонти нон-стоп . :hilezh: .Има ли смисъл да слагам?

И тук някъде в форума прочетох,че при кола с АГУ се тръгвало първо на бензин и после като стигне 3000 оборота се сменя на газ.Това какво значи,че по светофари и задръствания където се кара все на първа-втора,не включвате на газ ли...... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,аз реактивен двигател ли ще слагам,що ли... :huh:

Не съм с пластмасови колектори,надявах се да мина с обикновена уредба за 500лв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоя мотор става и обикновенна АГУ, разбира се качествена и от сериозен сервиз. Като цяло обаче си е разправия и незнам за тази колица дали си заслужава. Мисля че А3 с този мотор не би трябвало да харчи много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тая тема. мотора е същия като твоя.Ще минеш и с обикновенна газова. :huh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тук някъде в форума прочетох,че при кола с АГУ се тръгвало първо на бензин и после като стигне 3000 оборота се сменя на газ.Това какво значи,че по светофари и задръствания където се кара все на първа-втора,не включвате на газ ли......

Сутрин палиш и на 2000об включва на газ и кара на газ докато не угасиш двигателя независимо от оборотите. Следващото палене пак така :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Е,аз реактивен двигател ли ще слагам,що ли... :hilezh:

Не съм с пластмасови колектори,надявах се да мина с обикновена уредба за 500лв....

колега аз карам а3-ка 1.8 20v сложих газова инжекция преди около 2-3хиляди км. и ще ти кажа че ако си сложиш и ти ама хич няма да сажаляваш,бярно че е малко по скъпичка ама няма да имаш никакви ядове с нея.колата ми харчи 11,5/100км. без да се съобразявам как ще я карам.много съм доволен.хванах една промоция и ми излезе 1020лв.а обикновената беше 750лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............Мисля да сложа газово,но подочух че при газово ............. :hilezh:

А "дизелово" що не си сложиш? Щом "бензиновото" не ти допада...? :hilezh::hilezh:

Ако ти сложат хубава газова уредба проблеми от естеството, което ти описваш не би следвало да има... а на ниски обороти пак ще си на газ... не се безпокой.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...