Jump to content

Audi a3 v8 2013-2016


Recommended Posts

Здравейте решил съм да си взема Audi A3 (8V) 2013-2016
И понеже не карам много километри годишно около 10000 на година ,по - подразбиране мислех да е бензин ,но специално за дадения модел ме посъветваха да е дизел,може ли малко помощ за дадения модел найстина ли бензините не стават,и какви двигатели препоръчвате .Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бензиновите мотори преди фейслифта(2013-2016 години)-1.8TFSI(A3 8V),2.0TFSI(S3 8V).Те са от моторната серия EA888 Gen.3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добри са,от по-малките кубатури.Става дума за бензиновите мотори.Но всичко зависи от състоянието на конкретния автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, tonko2.0T написа:

От бензиновите мотори преди фейслифта(2013-2016 години)-1.8TFSI(A3 8V),2.0TFSI(S3 8V).Те са от моторната серия EA888 Gen.3.

@krassi75  Едва ли има по-добър избор от това ☝️ . 2.0Т е задължително куатро, той е за предпочитане.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето обяви са за  1.2 TFSI и 1,4 TFSI ,значи ще търся дизел там гояма част от автомобилите са 2000см3 , 150 к.с. За тях мнение вашето мнение,Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм 1.2TFSI / 110 коня и мога да каже, че моторът е много адекватен, много пъргав и икономичен мотор. 

 Хиляди пъти за предпочитане пред смотания 1.6TDI, та дори и пред 2.0тди! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...