Jump to content

1.9TDI Теч на масло от EGR клапана


zyo

Recommended Posts

Здравейте нов съм тука, сигурно има много форуми по тази тема, но се пак да питам. Преди седмица две си закупих първата ми кола A4 B6 1.9TDI 131HP 2002, има си забележки като за годините, но поне за мен ме притеснява проблема с теча на масло от EGR-a, на същия ден като я зех и смених масла и филтри и след 3 дена ходих да и измият двигателя да видя за някакви течове и защото беше много омаслен, оказа се че единствения теч не от EGR-a. Та така де, ако имате някакви съвети ще съм много благодарен.

 

Етo link към снимките който направих първите 3 са ден след като ми измиха двигателя, а останалите са след седмица, тоест днес:

https://drive.google.com/drive/folders/1VucVGCINnSGqjP_l5FOo4Z8d-PadBD-q?usp=sharing

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което се сещам е или имаш проблем с турбото или клапана за картерна вентилация. И от двете места може да ти вкарва масло към всмукателния колектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Бях чел някъде из стари чуждестранни форуми и някой беше казал да го премахна като цяло да не ми се дави двигателя, и софтуерно и като цяло.Но първо май ще го сваля да видя дали е замърсен или нещо друго му има, и чак тогава ще му го мисля дали със или без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...