Jump to content

Смяна на масло на АСК


TonkiZ

Recommended Posts

Здравейте колеги тъй като от скоро имам А6 Ц7 С-троник с искам да сменя маслото на кутията. След ровене в нета гледах че отварят картера сменят вътре филтъра (някой сменят магнитите други ги чистят ). След като отидох в порше Варна говорих за тази процедура с тях и ми казаха че ако кутията е наред и няма нищо не е нужно да се отваря картера а само се сменя маслото и външния филтър. Другото е за това масло на трансмисията ( среден диф не знам как точно го водят )дали да го сменям нужно ли е защото четох някъде че било лонг лайф. Направиха ми оферта за двете масла второто е по мое желание  и за смяна и външния филтър която оферта е над 1к. Дайте съвет  как да направя да гледам ли да се отваря картера и да се смени този вътрешен филтър и да се почисти или само двете масла с външния филтър 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сменях масла и на кутията и на диференциала в Порше Варна, но при мен беше комбинирано със смяна на маховик и съединители.

Това на задния и средния диф си го смени според мен. Уж не се сменя но ще се изненадаш какво ще изтече ако никога не е сменяно. Няма вечни неща както се казва.

За картера по добре да се чисти при всяка смяна на маслото. 50к са си приличен пробег и ако не е свалян предния път ще има какво да се изчисти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова масло което да не се сменя, с годините губи свойствата си. На моята заедно със смяната на маслото и филтъра на скоростната кутия (става дума за 8ZF) смених и маслото на диференциалите и раздатката. Всичко с оригиналния комплект на ZF ми излезе 1400 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.03.2024 г. at 16:09, Nikolay Tanchev написа:

Аз също сменях масла и на кутията и на диференциала в Порше Варна, но при мен беше комбинирано със смяна на маховик и съединители.

Това на задния и средния диф си го смени според мен. Уж не се сменя но ще се изненадаш какво ще изтече ако никога не е сменяно. Няма вечни неща както се казва.

За картера по добре да се чисти при всяка смяна на маслото. 50к са си приличен пробег и ако не е свалян предния път ще има какво да се изчисти.

 

Въпрос колко масло събира средния диф, защото знам че задния е около литър а предния не мога да намеря инфо 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...