Jump to content

B6 1.9 TDI Quattro почукване и нестабилност.


CaptainNemo

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм собственик на B6 1.9 TDI Quattro. 
Колата я взех при положение, че има минимален теч от тандем помпата. 
В последствие се появиха 2 проблема. 
 
При по рязко подаване на газ на 1-ва, 2-ра или 3-та.  Има леко почукване от долу и малко вибрации. Мисля че и на скоростният лост. 
 

Вторият проблем е при по висока скорост от 90 при по рязко натискане на спирачката задницата леко занася и колата се овладява… 

 

Скоро ще я карам на сервиз. Дайте идея от къде може да е проблема. 
 

Раздатка, тампон на скоростите ?

 

Тези дени ще сменя гарнитурата на тандем помпата преди да прибягна до смяната и. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, съвет от мен, направо нова тандем помпа си сложи и в същия момент смяна о-пръстени дюзи. Тандем помпа само BOSCH нова.

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сходни въпроси, относно ръчна скоростна кутия 6 степенна GBQ за A4 B6 TDI. Какви консумативи има тази скоростна кутия, освен масло? Има ли нещо друго, което се сменя на определен пробег? Аз вече почти 30к км не съм сменял и нямам никаква информация да е сменяно от предишни собственици. Питам, защото мисля че има нещо нередно , не винаги се сменят лесно скоростите, скоростния лост почти винаги мръдва при подаване на газ - това не е редно. Отделно имам шум при минимална тяга на почти всички предавки, най-вече при 5 и 6 се чува. Тук скоростна и диференциал са в едно цяло, така знам. Нека някой запознат даде изчерпателно мнение, все пак да кажа какво по-точно да гледат при следващо посещение на сервиз.

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.04.2024 г. at 21:47, CaptainNemo написа:

Здравейте, от скоро съм собственик на B6 1.9 TDI Quattro. 
Колата я взех при положение, че има минимален теч от тандем помпата. 
В последствие се появиха 2 проблема. 
 
При по рязко подаване на газ на 1-ва, 2-ра или 3-та.  Има леко почукване от долу и малко вибрации. Мисля че и на скоростният лост. 
 

Вторият проблем е при по висока скорост от 90 при по рязко натискане на спирачката задницата леко занася и колата се овладява… 

 

Скоро ще я карам на сервиз. Дайте идея от къде може да е проблема. 
 

Раздатка, тампон на скоростите ?

 

Тези дени ще сменя гарнитурата на тандем помпата преди да прибягна до смяната и. 

Провери си тампона на скоростната кутия ето ти тема как се сменя.

https://audibg.com/forum/index.php?/topic/207858-смяна-на-тампон-на-ръчна-скоростна-кутия-на-ауди-а4-б6/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, аз съм се навил вече да го сменя. Надявам се да реши проблема с почукването. 
 

За тандем помпата знам само Бошова. 
 

Благодаря ви :) 

 

За проблема с не стабилността в сряда ще я прегледаме на подемник по обстойно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...