Jump to content

A3 1.9 TDI (110hp) vs A3 1.8T


Recommended Posts

Колеги изправен съм пред следната дилема : Имам около 13к лв и се чудя кое от двете да си взема? По принцип искам дизелчето ама не съм сигурен че ще намеря читаво и парите, които ще спестя от гориво да ги дам за поддръжка?! Не че 1,8Т няма сигурно да е на същия хал... Моля колегите с подобни коли да споделят опит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батенце, за да не се получават теми с 150 страници безсмислени спорове, ще ти кажа следното: разходи се, поогледай се, покарай и двата варианта, разбери лично за себе си кой двигател ти по-харесва и си я купи.

Ако пък още се чудиш кое от двете да бъде, тогава купи по запазената и поддържана!

Тук дилемата е: по икономичен или по-вървящ двигател?

в момента с тази петролна криза, тези цени на горивата и предвид доста приличните характеристики на дизелчето аз бих си купил такова, но ако искаш да се дърпаш по светофарите и такива работи - 1.8Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

verter е прав ... отиди и покарай ... на скапана както дизел така и бензин можеш да попаднеш ... всичко зависи от това какви грижи е полагал (или не е) предишният собственик ... покарай 2-3 1,9ТДИта и 2-3 1,8Т ... от 1,8Т до 1,8Т (както и 1,9ТДИ до 1,9ТДИ) разлика винаги ще има ... 2 броя еднакви по означение и външен вид коли не вървят еднакво :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено взимаи дизела. После ше разбереш зашо .Само гледаи да е читав.Купето на а3 е леко този двигател с 110 коня му идва идеално .Не ти трябва другото :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено взимаи дизела. После ше разбереш зашо .Само гледаи да е читав.Купето на а3 е леко този двигател с 110 коня му идва идеално .Не ти трябва другото :unsure:

нахъсал си се яко :bia:

а колегата доколкото си спомням не е безразличен към гонките и може да му дотрябва 1.8Т :angry:

1.9TDI всякави варианти и вървежни и не толкова, докато ако попаднеш на 1.8Т - непрощава :rotcol:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нахъсал си се яко :angry:

а колегата доколкото си спомням не е безразличен към гонките и може да му дотрябва 1.8Т :unsure:

1.9TDI всякави варианти и вървежни и не толкова, докато ако попаднеш на 1.8Т - непрощава :rotcol:

Е шом е така то добре .Аз отдавна минах покраи този период

само малкко не сам сагласен че 1.8 не прошава .Да не би да имаш некои друг двигател предвид.Все пак 1.8 не е например 4.2 ТДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е шом е така то добре .Аз отдавна минах покраи този период

само малкко не сам сагласен че 1.8 не прошава .Да не би да имаш некои друг двигател предвид.Все пак 1.8 не е например 4.2 ТДИ

естествено имам предвид в класа си и като автомобил и като обем на двигателя (не си помисляй, че се заяждам). Всички 1.8Т са бързи от 150 до 240коня

всеки си намира майстора, но в повечето случаи такива са собствениците на бензинката

и аз съм минал горе долу през този период, но колегата обича такива неща,нека той си каже!

Аз приключвам с коментарите, че както е тръгнало :rotcol:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй тъй сега остава и да му оферираш А3 с 4,2 тди и да се приключва спора. :rotcol:

Извиняваи маи обидих супер мотора 1.8 .Турбо .Нека избере каквото иска.Нали и аз имам право на лично мнение .Аз сам за дизела чак толкова в Бг за састезания не сам умрял наи вече с 1.8 ТУРБО .По добре дизелчето което е доста паргаво за това купе и харчи смешно малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво търси човека икономия или бързина. Има хора, които 10 лв в повече на 100 км няма да ги объркат.

10 лв на 100

100 лв на 1000

1000 лв на 10 000

10 000 лева на 100 000

ТА КОЛКО ВИКАШ СТРУВА САМОТО АУДИ .Мисля че сам разбра .

ТАКА знаеш ли кои разсаждават като теб

БЕДНИТЕ

ТАМ 10 бона онам 20 бона .И хората знаеш ли какво правят вартят парите и после си построяват огромни палати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не тук правим простa сметка .Някои ми твардят че ауди което струва 13 бона -- - та човека нямало да го интересува разлика в горивото от 10 бона .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема хора знаете ли откъде идва ... в България се внасят дизели – гробове ... смазани от каране ... от там и идва лошата им слава ... от там и идват големите разходи за ремонт ... та е относително колко ще е на далавера – може да е на зверска загуба :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега караи ги и двете коли и си прецени.Според си заслужава дизеларката повече ако караш много градско. Но като ти гледам досегашната кола едва ли ще слезнеш на 110 коня и ще си ОК.Логично е да се качиш на 1.8Т,а тои едва ли ще харчи повече от досегашната ти кола.

audi a6 2.5 dizel незна къде виждаш разлика от 10лв на 100 км.Твоята кола да не се движи на въздух ?

Тука няма повече от 2 литра разлика на 100 км.

Споровете са глупави.Която по ти хареса как върви и е по запазена тази вземи.Важното е ти да се кефиш. Дано намериш това което търсиш!

Поздрави :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега караи ги и двете коли и си прецени.Според си заслужава дизеларката повече ако караш много градско. Но като ти гледам досегашната кола едва ли ще слезнеш на 110 коня и ще си ОК.Логично е да се качиш на 1.8Т,а тои едва ли ще харчи повече от досегашната ти кола.

audi a6 2.5 dizel незна къде виждаш разлика от 10лв на 100 км.Твоята кола да не се движи на въздух ?

Тука няма повече от 2 литра разлика на 100 км.

Споровете са глупави.Която по ти хареса как върви и е по запазена тази вземи.Важното е ти да се кефиш. Дано намериш това което търсиш!

Поздрави :rotcol:

ако обичаш малко си отвори очите и виж в 13.45 мнението на martinicn Това не бяха мои дума а аз само констатирах .Кепиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е наистина безумно сравнение. Който каквото да ти казва, ти трябва да прецениш какво те устройва, да харчи малко или да върви доста.

Особеното при този клас коли, че има вероятност да намериш бензинова кола на прилично малко километри.

Колегите са прави, покарай ако имаш възможност и двете коли. :rotcol:

А колегата, А6 2,5 дизел, ще ме прощава, но да сравняваш като вървене тези две коли е доста наивно. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колегата, А6 2,5 дизел, ще ме прощава, но да сравняваш като вървене тези две коли е доста наивно. :rotcol:

Прав си :unsure: Не може да става дума за сравнение във вървежа. Мисля, че се изписа доста, автора да си реши вече, че темата отиде Бензин/Дизел vol.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вървежа спор по въпроса няма... че дори и да си взема 1,8Т и няма да харчи повече от досегашната ми кола-и в това няма спор... Гонките са хубаво нещо,но все повече съм на мнение че като ше правиш гонки, прави ги като хората-взема ми си кола направи си я като за гонки И ПРАВИ САМО ГОНКИ С НЕЯ ( смисъл колата да е си я направиш мошна като за гонки) а това иска пари. Аз съм студентче и не се скъсвам да къртя пари а на година навъртам 30к + км и искам нещо хем динамично и пъргаво хем възможно най-икономично. Единственото което ме притеснява е дали ще успея да намеря читаво дизелче иначе въобще няма да се двуумя. Вземам дизел слагам чипче евентуално и съм си добре B) мерси за съветите все пак B). Това стана една от малкото теми със добри мнения и без обиди!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не тук правим простa сметка .Някои ми твардят че ауди което струва 13 бона -- - та човека нямало да го интересува разлика в горивото от 10 бона .

Ами няма да го интересуват, ако иска колата му да е вървежна. Я ми кажи как ще изкараш 250 + коня от тоя 1,9 тди а?Или при теб всичко е икономия на пари. Щом е така защо не си купи А2 там разхода може да е 3 л/100 км или още по добре намери си някой камионаджия и си зареди мазето с 20 литрови туби нафта по 1,2 лв/л.

проблема хора знаете ли откъде идва ... в България се внасят дизели – гробове ... смазани от каране ... от там и идва лошата им слава ... от там и идват големите разходи за ремонт ... та е относително колко ще е на далавера – може да е на зверска загуба B)

много умно казано B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вървежа спор по въпроса няма... че дори и да си взема 1,8Т и няма да харчи повече от досегашната ми кола-и в това няма спор... Гонките са хубаво нещо,но все повече съм на мнение че като ше правиш гонки, прави ги като хората-взема ми си кола направи си я като за гонки И ПРАВИ САМО ГОНКИ С НЕЯ ( смисъл колата да е си я направиш мошна като за гонки) а това иска пари. Аз съм студентче и не се скъсвам да къртя пари а на година навъртам 30к + км и искам нещо хем динамично и пъргаво хем възможно най-икономично. Единственото което ме притеснява е дали ще успея да намеря читаво дизелче иначе въобще няма да се двуумя. Вземам дизел слагам чипче евентуално и съм си добре B) мерси за съветите все пак :D. Това стана една от малкото теми със добри мнения и без обиди!!!

Радвам се че правилно си разбрал нешата .Браво B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...