Jump to content

Проблем с климатика - не сваля под 14°


Recommended Posts

Ако се бяхте сборили, никаква гледка нямаше да е. Ще станеш част от маркировката :-)

ПС. Имаш ли си работа ма, един манометър виси ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз измерих мойта температура оня ден в жегата, значи при външна 27 при положение low на изхода имах 4 градуса, преди две години зареждах климатика. Обаче Rossn направо ме разби, мислех че 4 градуса е добре, а то трябвало да е под нулата или греша. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз измерих мойта температура оня ден в жегата, значи при външна 27 при положение low на изхода имах 4 градуса, преди две години зареждах климатика. Обаче Rossn направо ме разби, мислех че 4 градуса е добре, а то трябвало да е под нулата или греша. :hilezh:

Не се коркай споко 4 градуса си е нормално от там на татък каквото свали на долу е добре дошло :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се коркай споко 4 градуса си е нормално от там на татък каквото свали на долу е добре дошло :bia:

Мерси SUMI, друго си е да го чуеш от специалист :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Температурата при каква скорост на вентилаторите я мерите? Ако духат по-бързо, измерването ще покаже по-ниска скорост. И ще ви изтръпват повече ръцете :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Колега пиши до къде стигна с проблема с клапите,че и аз съм за съшата процедура.

Ooo колега проблема беше решен преди 2 седмици и описан в следната тема:

Проблем с климатика - РЕШЕН!

Оказа се, че не е в клапите, а препълнена с фреон система!

:flipoff:

ПП: ... сега се появи друг де ... от работещия климатик вече конденза се увеличи явно и вместо да капе под колата при десен завой ми се излива в краката от въздуховода :shocked: , но ще залягам тея дни да търся къде е тая трабичка ... сигурно се е запушила!

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи откакто съм е купил октомври климатика си духаше хладко, но понеже не ми трябваше не съм се занимавал. Днес отидох да го презаредя. Оказа се че е наполовина пълен и само го допълниха и сложиха оцветител - всичко за 55 лв. Добре ... разлика има ... започна да духа осезателно по студено, но на закачения термометър на вентилаторните решетки достигна до 11.5° след което се върна на 14° и повече неще да свали. Охлажда, но според момчето трябва да е под 10° и той смята, че нещо клапите не са наред (някакви дунапренчета имало) и се смесва въздуха с парното и затова като загрее и климатика не може да свали по ниски температури. Та пак казвам студено е но не е като да ти изтръпне ръката и не знам при 30+ градуса навън дали ще насмогне!

Решенията които ми предложи:

1. трябва да се разглобява цялото табло?

2. Може да се шунтира кръга на парното като се съберат двете тръби.

3. Да се сложи кранче на парното от един копач Алеко и да се спре за лятото.

Вие какво мислите? :unsure:

А и филтъра ми е за смяна, но при включена циркулация той не би трябвало да играе роля!

Според мен количеството фреон е по-малко и затова няма нужният ефект от работата на климатика.Няма такова понятие "допълване".Знаете ли с какво количество го напълниха последно климатика?

Възможно е да има запушване на ТРВ-то (това е една "мрежичка" вътре в тръбата).Трябва да се закачи на стенда и види как работи.

Сервиз Ирис - Автоклиматици

София,кв.Княжево,

бул.Цар Борис ІІІ, №: 272

Тел: 02-9630859, 02-963 1224

Мобилни: 0888 400993, 0888 551270

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уха -2,5 или даже 4 градуса..... ще си измеря и моя, но това ми се струва твърде студено, ако така ви работят климатиците трябва да сте постоянно настинали.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен количеството фреон е по-малко и затова няма нужният ефект от работата на климатика.

Благодаря за съвета, но проблема беше решен наскоро.

Оказа се прекалено много фреон в системата 1.3 литра вместо 0.7 литра.

Ето и линка към решението на проблема:

Проблем с климатика - РЕШЕН!

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...