Jump to content

Смених бензинов филтър


Recommended Posts

Приятели, преди малко си смених бензиновия филтър с новичък Бош и сега колата като натисна газта рязко се зачудва дали да тръгне и след това почва да поема. Ако карам с постоянна скорост (50 - 60) по някое време почва да придърпва и се самооправя. Също така докато ускорявам без да я натискам пак се случва да забие муцуна и почва да спира и изведнъж тръгва като ритната отзад. Смених само бензиновия филтър и нищо друго не е правено. Колата е с повредена ламбда сонда, но си работеше добре със стария бенз. ф.

Има ли някакво обезвъздушаване или нещо, което е трябвало да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен просто си случил на менте :) . Аз преди време взех един, който сложих вечерта, запалих и всичко ОК, а сутринта и аз не знам какво ме накара да вдигна капака и :) филтъра се бе разпаднал, буквално разтопил от бензина. Нямам думи :) мамка му и ментета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да гълта въздух отнякъде, може да не са го затегнали като хората... Провери първо това, после попитай Димо (the_saint11) или Коко (КОКО 100 С4), и двамата могат да ти намерят гарантирано читав и оригинален филтър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да кажа че колата е Б4 1,6 пълен инжекцион.

Бензиновия филтър е БОШ от ауто+ 34лв.

Сам го слагах. Всичко съм стегнал много здраво. Няма как да гълта въздух ;)

Остава варианта да има въздух който е влязъл докато ги заменях. Някой знае ли как може да се обезвъздуши ?

дано да не е нещо дефектен филтъра че и стария изхвърлих :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант да не са ти дали точния модел, с мен така се случи, уж по каталог......добре, че просто не пасна спрямо стария и го върнах.

Пробвай ако не си изхвърлил стария, пак да го монтираш и виж как е положението

...сега видях, че си го изхвърлил.

Ами свали го новия и го напълни с бензин и го остави малко, после го монтирай пак! знам ли :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа излязох от сервиза с нови филрти, масло и свещи. Колата почна да работи като часовник.

Пробваи това което ти казаха колегите и ти препорачвам да взимаш само части с гарнтирано качество и произход. (например от The_Saint)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при подмяната на филтъра на входа и на изхода има едни малки шайбички от месинг или медни бяха съм забравил те се сменят задължително с новия филтър.Незнайно защо но се продават отделно от комплекта поне така беше при мен.

След всичко това затягаш внимателно и докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...