Jump to content

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ


Recommended Posts

Хора не знам какво да правя ходих на диагностика в СУПЕР ДИЗЕЛ за проблема с носките обороти мени ги

и излиза черен пушек там ми казаха че проблема е в електрониката на нафтовата помпа а такива вече не се произвеждат.Знае ли някои друго решение дали някъде не се ремонтират.А и чух за някаква добавка която решава проблема за известно време но не знам как се казва и от къде да си я купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май наскоро я купи от Плевен, ако не се лъжа ...

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в СУПЕР ДИЗЕЛ ми казаха че такива дизелови помпи вече не се произвеждат и нямало решение на този проблем

Нещо не са били на кеф явно. :bia:

Точно пък този проблем с електрониката се оправя в 98% от случаите срещу 300-350 лв. - поне на мен така ми казаха в БОШ Пловдив.

Мойта от време на време дава такива симптоми, но много рядко и само като е студена ... леко почва да потрепва стрелката на оборотомера с +/- 50 оборота и едно ритмично ръмжене се появява ...врум-врум-врум ... ама черен пушек не вади дори и при як форсаж.

При теб така ли става!? ;)

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не са били на кеф явно. :bia:

Точно пък този проблем с електрониката се оправя в 98% от случаите срещу 300-350 лв. - поне на мен така ми казаха в БОШ Пловдив.

за София мисля трябва да умножи по 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно наистина, освен да са почнали отскоро да отказват този ремонт, нищо странно за Бош, решили са че вече всички са минали на следващо поколение помпа и айде честито на печелившите.

Иначе колега мога да ти препоръчам да си я търсиш втора ръка - но само след преглед че е читава. и също да проверяваш ebay.de, там има супер оферти от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието но не разбрах къде ги поправят тези помпи

И на въпроса на "Митро" врън-врън е много точно обяснение за менето на оборотите не го прави само като е студена а и като е топла, и пуши точно и само тогава след 3000 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен същия модел помпа но за 2.5 тди 140 коня ми я оправиха в супер дизел, но това беше преди година и нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, прегледай тази тема, Вентоман е със същият мотор и помпа като на твоето АУДИ. Драсни му едно лично и ще ти я оправи не за 300-350, а най много за 50 лева. И ти гарантирам че ще останеш доволен...

ЕЛЕКТРОНИКА НА ДИЗЕЛОВА ПОМПА НА 1Z

Редактирано от dani_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...