Jump to content

Въпрос за елиминирането на ПАЯК


RED-AUDI

Recommended Posts

Пък на мен ми казаха, че ако ти сложат скоба на гумата, ако не ти трябва колата за деня, си я оставяш там. Те вечерта трябва да отчетат скобите и си ги прибират по някое време...

oba4e iavno ne znae6 4e ako do 4 4asa ne se poiavi6 mahat skobata i vikat paiaka.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az vidiah vednaj kak edin pich otiva pri kolata si i gleda skoba na gumata. Nervira se iako. Rachka, blaska, treska, izvadi skobata i ia zahvarli i si zamina. Ne znam na kakav princip sa, no dali ako se napanat naprimer sas shtanga niama da se schupiat? iasno che sa ti zapisali veche nomera, no pone shte moje chovek da si tragne s kolata

to moje da se svali ,no kolata e zapisana v registrite na firmata i shte te tarsqt posle.daje se 4udeh kak tozi pi4 si q e vzel s nego.ako stavashe taka nqmashe da slagat skobi v bg.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз последния път така се изнервих че си мислях да взема един стар джуган примерно осмак и да му сложа една бомба и като го дигнат да им гръмне паяка мамицата им

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи според мен, когато си качиш едната или две от гумите на тротоара се водиш паркирал на него и ако имаш 1,5 метра от сградата или тревната площ и не пречиш на движението - няма да те вдигнат. Това е причината - че не си извършил нарушение, а не че нямат техническата възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си в голяма грешка. Щом другите ти 2 колела са на пътя се водиш паркирал на пътното платно и ще те вдигнат без да му мислят много. А ако няма знак "Забранено спирането", тогава ще те водят, за разнообразие, паркирал на тротоара и ако нямаш необходимите условия (които между другото са 2 м., не 1.5м.), пак ще те глобнат. Това е - шофьора винаги е в нарушение, що се отнася за взимане на пари. :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az vidiah vednaj kak edin pich otiva pri kolata si i gleda skoba na gumata. Nervira se iako. Rachka, blaska, treska, izvadi skobata i ia zahvarli i si zamina. Ne znam na kakav princip sa, no dali ako se napanat naprimer sas shtanga niama da se schupiat? iasno che sa ti zapisali veche nomera, no pone shte moje chovek da si tragne s kolata

Въпроса с паяците и скобите явно е наболял. Тъкмо гледах едно предаване по телевизията сега, където обясняваха как в северна Англия "заскобяването" е незаконно и според съда "граничи с изнудване и кражба". В UK било сериозен проблем защото в момента имало следната схема:

Правя си фирма за слагане на скоби. После отивам при собственика на някой имот, към който принадлежи и място подходящо за паркиране и се разбирам с него да слагаме скоби на колите, които паркират там. Слагаме на не много забележимо място табелка, че паркиралите на този късметлийски паркинг се глобяват 200 лири и чакаме. Като кацне жертвата я изчакваме да се отдалечи и слагаме скоба. Според техните закони щом е станало на територията на частна собственост това си е граждански спор и ако искате можете да се съдите, но в повечето случаи човек предпочита да си вземе колата. Слагали скоби на пощенски коли, на инвалиди, на катафалка (натоварена), на линейка, на човек спрял да помогне при катастрофа, на кола със заспал в нея човек и т.н. Чак имало национална класация за най-злобни скобаджии. Предстояло лицензиране на фирмите осъществяващи тази дейност, но според водещия на предаването това нямало да реши проблема защото те щели да се прехвърлят към другото нелицензирано, полузаконно изнудване, измислено в Америка - паяците :wink:

Естествено има и фенове, които се борят със скобаджиите, като си обменят опит за слабите места на скобите, начини за махане и прочие - ето един сайт посветен и на този проблем:

http://www.autoinfozone.com/clamp2.html

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе... Но пък се продават едни флексове на батерии...Едно приятелче има такъв, аз пък му имам номера на бързо избиране...Нека ми плеснат скоба  :wink:

Ако някои път стигнеш до там ни викни да гледаме сеира :wink::wink::wink::wink:

agm_sparks.jpg

Мерси за линка на Observer :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам някакъв спомен че съда се произнесе че паяците са незаконни... Но какво от това

Не.

Скобарите са незаконни.

Сега, паяците не само в БГ. Има ги навсякъде.

Проблема е, че тук това е начин на забогатяване а не начин на контрол/улеснение на движението!

Голяма част от проблемите се крият в миналото. Когато притежанието на Лада е особена привилегия на господата от БКП.

Това довежда до неправилно развитие на града и най-вече до транспортните му нужди.

В сравнение от преди 10 години, возилата в София се се увеличили десетки пъти. Ясно Ви е до какво води това!

Другото което е, центъра на София (както и на голяма част от европейските столици) НЕМОЖЕ да поеме целият този трафик. За паркирането да не говорим!

Как е на запад. Ами за да влезнеш в центъра на Лондом, плащаш ЕБАСИ и тарифите. Да не говорим, че движението в целият център на лондон е ограничено на 20 кимолетра за час. А караш повече а ти скъсаха гъза от глоби.

Ей сега, ако искаш - влезни в центъра в с автомобил.

Паркирането е Лос Анджелис също е доста скъпо. Виждали сте по филмите онези колонки по светофарите където полицайте ги трошат с колите. Те отчитат доста сериозни цифри.

Но тук има един тънък момент. В Лондон има много добра градска транспортна инфраструктура. Метрото и автобусите. Редовни, чисти, изправни и.... удобни за използване. Хората вътре не са нагъчкани като сардини в консерва, нито пък се слуша "Гъци... Гъци... дай..."

Това е алтернативата. Ние тук я нямаме тази алтернатива. И докато я нямаме сме в пълното си право да ходиме с личните си автомобили, след като си плащаме данъците.

Иначе, колега по-горе е прав. След като си плащам данъците - искам общината да ми осигури начин да патувам удобно до работното си място където ще изкарам пари за да мога да си платя данъка.

За съжаление, общината я интересува последното, но не и нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам някакъв спомен че съда се произнесе че паяците са незаконни... Но какво от това

Не.

Скобарите са незаконни.

Сега, паяците не само в БГ. Има ги навсякъде.

Проблема е, че тук това е начин на забогатяване а не начин на контрол/улеснение на движението!

Голяма част от проблемите се крият в миналото. Когато притежанието на Лада е особена привилегия на господата от БКП.

Това довежда до неправилно развитие на града и най-вече до транспортните му нужди.

В сравнение от преди 10 години, возилата в София се се увеличили десетки пъти. Ясно Ви е до какво води това!

Другото което е, центъра на София (както и на голяма част от европейските столици) НЕМОЖЕ да поеме целият този трафик. За паркирането да не говорим!

Как е на запад. Ами за да влезнеш в центъра на Лондом, плащаш ЕБАСИ и тарифите. Да не говорим, че движението в целият център на лондон е ограничено на 20 кимолетра за час. А караш повече а ти скъсаха гъза от глоби.

Ей сега, ако искаш - влезни в центъра в с автомобил.

Паркирането е Лос Анджелис също е доста скъпо. Виждали сте по филмите онези колонки по светофарите където полицайте ги трошат с колите. Те отчитат доста сериозни цифри.

Но тук има един тънък момент. В Лондон има много добра градска транспортна инфраструктура. Метрото и автобусите. Редовни, чисти, изправни и.... удобни за използване. Хората вътре не са нагъчкани като сардини в консерва, нито пък се слуша "Гъци... Гъци... дай..."

Това е алтернативата. Ние тук я нямаме тази алтернатива. И докато я нямаме сме в пълното си право да ходиме с личните си автомобили, след като си плащаме данъците.

Иначе, колега по-горе е прав. След като си плащам данъците - искам общината да ми осигури начин да патувам удобно до работното си място където ще изкарам пари за да мога да си платя данъка.

За съжаление, общината я интересува последното, но не и нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама помислете преди да Ви кажат нещо. Недейте се хвърляите ей така' date=' като някой ти каже, че БМВ-то му ускорява от 0 до 200 за 10 секунди.

[/quote']

е де, чак 10 до двеста не прави :evil:

мисълта ми беше - ако не помага, поне не пречи, пред моята на няколко пъти са вдигали кола, а моята досега (опази боже) никога (само на майка ми веднъж). Може да е пълно стечение на обстоятелствата и да няма нищо общо едното с другото, но реших да споделя.

Ати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

така е Audi 90, i и аз мисля, че над определен размер имат проблем. Ето на мен какво ми се случи, беше миналата зима - спрях в една киша на Стамболийски към края на деня на абонаментно място. Свърших си работата за 3 мин и се качвам на колата - давам леко назад за да изляза и ченам стържещ звук - реших че сами сложили табелата със знака зад мен. Ядосах се и реших - майната им ще я избутам до средата на пъта (беше кишаво ) обаче чух некви да крещат нещо и гледам един с светеща жилетчица търчи към мен. Светнах се за какво става дума и спрях, оказа се че съм разчекнал скобата яко .. оня взе да ми писка , а НЯМАШЕ залепена бележка на стъклото и аз му викам ми ти се радвай чене си счупих колата - теглих му една и си заминах и го оставих оня да си подскмърча. Пак казвам че скобата се ПЪРЗАЛЯШЕ по кишата и се беше разтворила. на сухо не знам какво щеше да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...